20.06.2016
Hastanede yenilenen mahkûm koğuşu Cumhuriyet Savcılığına teslim edildi. Tamamlanan mahkûm koğuşu, Hastane Genel Sekreteri tarafından cumhuriyet başsavcımıza devir teslimi yapıldı.

      Artvin Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Aydın Turhan ile Artvin İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Kerim Yeşildağ Artvin Devlet Hastanesi bünyesinde projelendirilip, inşaatı tamamlanan, mahkûm koğuşu devir tesliminde buluştu. Projenin tamamlanmasıyla birlikte ayaktan ve yatarak mahkûmlara tedavilerinin verilmesi sağlanacak. Böylece büyük zorluklarla çevre illere sevki yapılan mahkum hastalar, Artvin’de tedavi edilemeye başlanacak, bu hastalara ve bu hastaları sevk etmekle yükümlü olan adli çalışanlara büyük bir kolaylık sağlanacak.

     Konu hakkında Artvin Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Aydın Turhan açıklamalarda bulundu; “Cezaevleri genel anlamda adalet hizmetlerini sunan önemli bir birimdir. Adalet, İçişleri ve Sağlık Bakanlıkları arasında düzenlenen; hükümlü ve tutukların sağlık hizmetlerinden yararlanmalarına ilişkin usul ve esasların da belirlendiği “Ceza infaz kurumlarının yönetim, dış koruma, hükümlü ve tutukluların sevk ve nakilleri ile sağlık hizmetlerinin yürütülmesi hakkında protokol” ü, 19.8.2011 tarihinde yeniden imzalanarak düzenlendi. Bu protokolde 33. madde de hastaneye sevk edilen hükümlü ve tutuklular, yatarak tedavi edilmeleri gerektiği takdirde, o hastanede bunlara tahsis edilen hükümlü koğuşuna yatırılır ve tedavileri burada yapılır, hastanede hükümlü koğuşu olmadığı takdirde, jandarma tarafından gerekli güvenlik tedbirleri alınarak oluşturulacak geçici hükümlü koğuşlarında tedavileri tamamlanır hükmü yer alır. Bu imkanı sağlayabilmek için Artvin Devlet Hastanesi bünyesinde projelendirilip, inşaatı tamamlanan, mahkum koğuşu devir teslim alınmıştır. Bu sayede mahkumlarımız başka illere sevk edilmeyecek, hem iş yükü azalacak, hem de ilimizde sağlık hizmeti hükümlülere verilmiş olacaktır. İlimize hayırlı olsun” dedi.
     Artvin İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Kerim Yeşildağ; “Mahkûm koğuşu tüm Artvin iline hayırlı olsun. Bu projeyi de Kamu Hastaneler Birliği olarak tamamlamaktan büyük gurur duyuyoruz. Mahkûm koğuşunun tamamlanmasıyla beraber çevre illere sevki yapılan hükümlü hastalar Artvin’de tedavi edilemeye başlanacaktır. Bu merkezin açılmasında destekleri olan Eski Artvin Valimiz Sayın Kemal Cirit’e ve milletvekilimiz Sayın İsrafil Kışla’ya teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.

Bu haber 1584 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com