07.06.2016
“DİRİLİŞ ERTUĞRUL” ARTVİN’DEYDİ! TRT’nin sevilen dizisi “Diriliş Ertuğrul’un” oyuncuları Artvinli sinemaseverlerle buluştu. Artvin Belediyesi ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Artvin Genç Girişimciler Kurulu Başkanlığı işbirliğinde organize edilen “Diriliş Ertuğrul Söyleşi ve Ödül Töreni” Ali Nihat Gökyiğit Kültür ve Kongre Merkezinde yoğun bir katılımla gerçekleşti.

 Etkinliğe Artvin Valisi Kemal Cirit, Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin Cumhuriyet Başsavcısı Aydın Turhan, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aydın Tüfekçioğlu,  kurum amirleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatape; Artvin’in Selçuklu döneminde Türkler ile tanıştığını belirterek, “İstedik ki yeniden diriliş noktasındaki Türkiye’yi o dirilişteki en büyük gücümüz gençlerimize günümüzde canlandıran ve sadece ülkemizde değil dünyada fırtınalar kopartan “Diriliş Ertuğrul” dizimizin çok kıymetli sanatçılarını Artvin halkımızla bir araya getirmeyi arzuladık. Artvin kültür ve sanat etkinlikleriyle anılan bir kent olacak. Belediye olarak bir tiyatro topluluğu ekibimiz var.  Bir gün Artvinli tiyatrocularımızdan da böyle bir eser bekleriz. Değerli oyuncularımızı ilimizde görmekten dolayı oldukça mutluyuz” dedi.
Artvin Valisi Kemal Cirit ise,  Diriliş Ertuğrul gibi Türk tarihinin çok önemli karakterlerini topluma yansıtan dizinin kıymetli oyuncularını Artvin’de görmekten ve ağırlamaktan duyduğu memnuniyetini dile getirdi.
Türk tarihinin ne kadar önemli bir dönemde nasıl hassas vurgularla o dönemin şartlarına damga vurduğunu bizlere yeniden hatırlattığını belirten Vali Cirit, “Bu güzel eserin yapımcısından oyuncusuna kadar emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Artvin misafirperverliği ile oyuncularımızı ilimizde en iyi şekilde ağırlayacağız. Artvin Belediyesine de bu güzel kültürel organizasyonu ilimize kazandırdığı için ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.
Son valiler kararnamesi ile Artvin’den tayinin çıktığını anımsatan Vali Cirit,  hafta içerisinde kentten ayrılacağını belirterek,  katılımcılara veda etti.
Ardından tarihsel içerikli diziler arasında izleyiciler tarafından beğeni ile izlenen “Diriliş Ertuğrul’un” oyuncuları katılımcıların kendilerine yönettiği soruları içtenlikle yanıtladı.
Yaklaşık bir saat süren söyleşinin sonunda Vali Cirit, yılın en iyi dizisi ve senaryosu seçilen Diriliş Ertuğrul’un yapımcısı Mehmet Bozdağ’a verilmek üzere İdari Koordinatör Bilgehan Özen’e kenti tanıtan fotoğrafın yer aldığı plaket takdim etti.
Etkinlikte ayrıca, yılın en iyi erkek ve kadın dizi oyuncusu ödülü sahipleri Cavit Çetin Güner, Cengiz Coşğun, Nurettin Sönmez, Esra Bilginç, Celal Alal’a protokol üyeleri tarafından plaket takdim edildi.
Etkinlik, dizi oyuncularıyla protokolün günün anısına sahnede hatıra fotoğrafı çektirmesiyle sona erdi. 

Bu haber 1506 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com