06.06.2016
KAZIM KARABEKİR ANADOLU LİSESİ 60 KİŞİLİK TÜRKÜ KOROSU MEST ETTİ Artvin Kazım Karabekir Anadolu Lisesi Türkü Korusu Artvin halkını büyüledi. Yıl sonu etkinlikleri kapsamında Okul Müzik Öğretmeni Funda Yılmaz sarı tarafından yıllarca her yıl somu etkiliğinde gerçekleştirilen Türkü gecesi salonda bulunan dinleyiciden tam puan aldı.

 Geceye İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, Okul Müdürü Erdoğan Öztürk, Gazi Ortaokulu Müdürü  Osman Gümüş, öğrenci velileri ve Artvin halkı katıldı. Koro 60 öğrenciden oluşunca sahneye sığmadı. Ancak gerek türkülerdeki icraat gerekse seçilen türkülerin salonda bıraktığı sihirli duygu herkesi sararken, sık sık alkışlarla koroyu ve koro şefi Müzik Öğretmeni Funda Yılmaz Sarı’yı alkışladılar.

 Solo olarak türkü söyleyen Yaren Köse, Kadriye Sezgin,  İrem Arslan, Ümit Özdemir ve Büşra Civelek salondan alkış aldı. Her yöreden seçilen türküler dinleyenleri mest etti.
 20 türküyü seslendiren koro ayakta alkışlandı. Program sonunda Koro Şefi Müzik Öğretmeni Funda Yılmaz Sarı’ya çiçek takdim eden İl Milli Eğitim Müdürüm Abdulcelil Kahveci, bu geleneğin, tüm okullara yayılmasını temenni etti.
 Okul Müdürü Erdoğan Öztürk, başarılı bir gece ve türkü programından dolayı öğrencilerine ve Funda Sarı’ya teşekkür etti. Öztürk, “Bu akşam çok güzel duygulu ve güzel bir türkü gecesi yaşadık. Başta Müzik Öğretmenimiz Funda Hanım olmak üzere öğrencilerimize ve bizi bu akşam yalnız bırakmayıp salonu dolduran velilerimize, Artvin halkına çok teşekkür ediyorum. Bunlar yılsonu kültürel ve sanatsal faaliyetlerimiz. Her yıl olduğu gibi bu yılda başarıyla gerçekleştirmiş olduk. Bundan sonrada devam edecek”. dedi.
Türkü programı sonrası öğrencileri ve Müzik Öğretmeni Funda Yılmaz sarı’yı tebrik eden  veliler, “Gerçekten çok özel ve duygu dolu bir gece yaşadık.  Türkülerimiz bizim özümüz. Öğrencilerimiz çok başarılıydılar. Sololarda da çok güzel sesler duyduk. Burada Müzik öğretmenimizi koro şefi Funda Hocamızı kutluyoruz. Kolay değil, 60 kişiden oluşan büyük bir koroyu idare etmek. Bu etkinlikleri keşke her okul yapabilse, oradaki çocuklarımızda bu sanatsal etkinlikte yer alabilse, hem kültürümüzü, hem türkülerimizi yaşatsalar. Son yıllarda buna daha çok ihtiyacımız var. Çünkü türkülerimizi bu gençler yaşatacak ve geleceğe taşıyacak. Bu aynı zamanda çok güzel bir hizmet. Emeği geçenleri kutluyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bu haber 3061 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com