02.06.2016
Artvin Kalkınma ve Eğitim Vakfının Çankaya Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile yürütülmekte olan resim kursları yaklaşık 6 yıldır devam etmektedir.

 Öğretmen Seval Bulut yönetiminde Artvin Evi Tuncay Özaslan salonunda sürdürülmekte olan resim çalışmaları; 47 öğrencisiyle devam etmektedir. Her yıl bu çalışmaların devamında dönem sonunda sergi düzenlenmektedir.  

Bugüne kadar devam eden bu çalışmalar, dönem sonuna yaklaşmış olmasından ötürü dün ( 1 Haziran 2016 günü) Muhsin Yazıcıoğlu 51/C Yüzüncü Yıl Çankaya adresinde, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Sergi Salonunda sanatseverlerin görüşüne sunuldu.
Saat 18.00’de yapılan sergi açılışına Artvin Kalkınma ve Eğitim Vakfı Başkan ve yöneticileri yanında, Artvin’den 08 Haber Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Hatice Nur Ersöz ve çok sayıda Artvinli sanatsever katıldı.
 
Serginin açılış konuşmasını yapan vakıf başkanı Demir Akın, yaptığı açıklamada özetle; kursiyerleri çalıştıran öğretmene,  kursiyerlere, ziyaretçilere, Çankaya Belediyesine, Halk Eğitime ve Sergi Salonunu sanata açan APDK’ya teşekkür etti. Ayrıca, sanata değer verilmeyen günümüzde; vakıf olarak her türlü sanatsal çalışmalara destek vereceklerini açıkladı.
 
Kokteyl türünde yapılan ikramların yanında Bilgesu Ayan ve Fırat Ayan kardeşlerin keman ve gitar eşliğinde yapmış oldukları müzik dinletisi, etkinliğe ayrı bir güzellik kattığını söyleyebiliriz.
 
Sergi; 8 Haziran gününe kadar tüm sanatseverlerin görüşüne açık olacak.

Bu haber 1885 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Rasim YILMAZ/ANKARA

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com