27.05.2014
Gün geçmiyor ki açılan dükkânlara bir yenisi eklenmesin. Yeni işler, yeni dükkânlar, yeni yüzler ve yeni heyecanlar…

 Bunlardan birisi de çocuklara ve kendini çocuk hissedenlere yönelik hizmet veren Matrak Toys şaka ve parti ürünleri dükkânı. İşletme sahibi Doruk Yıldırım ise Artvin’in tanınan ve sevilen simalarından aynı zamanda değerli müzisyenlerinden. Çocukluğundan beri bateri ile iç içe olan Doruk Yıldırım, artık Artvin’in nadir ve başarılı bateristlerinden biri. Nerede bir konser veya etkinlik olursa orada Doruk’u görmeniz mümkün. Tabi ki o çok sevdiği baterinin başında. Uğraştığı müziğin yanı sıra, Gazi İlköğretim Okulu’nun karşısında ‘Matrak Toys’ adında 2 yılı aşkın şaka ve parti  ürünleri dükkânı işletmeciliği de yapıyor. Bizde bu gönül adamı müzisyen ve esnafla bir söyleşi gerçekleştirdik.

Doruk Yıldırım sözlerine gülümseyerek ve her zamanki ılımlı tavırlarıyla başladı. “ İki yılı aşkın süredir Gazi İlköğretim Okulu karşısında şaka ve parti ürünleri satıyorum. Tabi ki önce çocuklara ve kendini halen çocuk hissedenlere. Ama artık aynı yerimde yani bu dükkânda farklı bir hizmet vermek için kollarımı sıvadım. Ne olduğunu şimdilik söylemeyeceğim ki büyüsü bozulmasın.” diyerek gülümseyip devam ediyor: “ 2 yılı aşkındır Matrak Toys dükkânımda, şaka ve parti ürünleri adı altında eğlenceli ve de bir o kadar da zor bir sektörün içindeyim. Zor diyorum çünkü malumunuz çocukları mutlu etmek, onların hızına yetişmek hiçte kolay değil. Her zaman maddiyatı ikinci plan da tuttum ki beni tanıyanlar bunu çok iyi bilirler. İlk amacım çok sevdiğim çocukların yüzlerinde ki o gülümseme, memnuniyet ve heyecanı görmekti. Hep bunun için uğraştım. Yani para kazanmadan önce insan kazanmayı hedefledim. Başardım da. Ama bir yandan da kendimi ve işlerimi nasıl büyütürüm onu düşündüm. Bu sektörle uğraşınca tabiî ki de müziği hiç bırakmadım. Birçok sanatçının konserlerinde baterist olarak yer almamın yanı sıra, Grup Hi-Jazz olarak restaurantlar da ve canlı müzik yapan mekânlar da sahne alıyoruz. Müzik aşkı başka bir aşk. Kısaca vazgeçilmez. Bateriyi çok sevdiğim gibi sevdirmeyi de kendime görev bildim. Bu kapsam da kişiye özel bateri dersleri veriyorum. Kişiye özel ders olduğu için özel gün ve saatler belirleyip çalışmalarımıza bu yönde devam ediyoruz. Bateri dersi almak isteyenler ‘Matrak Toys’ dükkânına gelip şahsi başvurularını yapabilirler. Konumuza geri dönecek olursak, çocukluğumdan beri bu tür şaka ürünlerine merakım vardı ve bunun eksikliğini de gördüğüm için bu yola baş koydum. Çok değişik ve Artvin’de nadir bulunan ürünlerim var. Örnek verecek olursak, korkunç şaka maskeleri, şaka ürünleri, kesik eller, ışıklı yanan konser t-shirtleri, konfetiler, kesik kafalar, böcekler vesaire şaka ürünlerinin satışını yapıyorum. Şimdi ise başka bir hayalimin peşindeyim. İş değişikliğine gideceğim için, tüm bu saydığım ürünleri ve daha fazlasını yarı fiyatına düşürdüm. Çocuklar bu işi bıraktığıma belki çok üzülecekler ama yeni düşündüğüm işteki öncelikli hedefim yine çocuklar olacak. Aynı işyerinde aynı yerimde yani Gazi İlköğretim Okulu karşısında olacağım ama sadece iş değişikliği yapacağım. Dükkândaki ürünleri bitirdikte sonra zaten tüm Artvin halkının ve medyasının haberi olacağı bir iş yeri açmayı planlıyorum ve herkesten her şeyden daha farklı olacağına inanıyorum. Unutmadan eklemek isterim ki benim ilk amacım hizmet sonrasında hizmette kalite. Bu benim ilk prensibim. Yeni işyerimizde, yeni hizmet anlayışımızla görüşmek dileğiyle diyor, bana bu imkânı verdiği için 08 Haber gazetesine ve Kadim Dostum Serdar’a teşekkür ediyorum.” dedi. Biz de 08 Haber olarak tüm fiyatlarını yarı yarıya indiren Doruk Yıldırım’a hayırlı işler, bol kazançlar diliyor ve yeni açacağı işyeri için şimdiden tebrik ediyoruz.

Bu haber 2815 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Serdar ÖZBAYRAK/ÖZEL HABER

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com