Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın görevini bıraktı

26.03.2021
Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın görevini bıraktı On yıldır sürdürdüğü Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü görevini bırakma kararı alan Artvin Borçka doğumlu Hüseyin Aydın'ın yerine bankanın bugün yapılan genel kurulunda göreve Alpaslan Çakar atandı.

 Hüseyin Aydın bugün görevi Alpaslan Çakar’a devretti.

Yapılan açıklamaya göre, 15 Temmuz 2011 tarihinden beri Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü görevini yürüten Hüseyin Aydın, Bankanın 26 Mart tarihinde gerçekleştirilen Olağan Genel Kurulu sonrası görevini Alpaslan Çakar´a devretti.
Ziraat Bankası´nın Ankara´daki Tarihi Genel Müdürlük Binasında gerçekleştirilen devir teslim töreninde konuşan Hüseyin Aydın, bu vazifelerin bir bayrak yarışı olduğunu belirterek, “1983 yılında ilk göreve başladığım son 10 yıldır da Genel Müdür olarak hizmet verdiğim Ziraat Bankası´nda görevimi çok değerli bir çalışma arkadaşıma devretmekten dolayı mutluluk duyuyorum Alpaslan Bey´in Bankamız için gösterdiği gayretler Genel Müdür unvanıyla da artarak devam edecektir. Ülkemiz ve Bankamız için hayırlı olmasını diliyorum´´ şeklinde konuştu.
Yapılan değerlendirmelerde Hüseyin Aydın’ın daha iyi görev verileceği hatta kabine değişikliğinde Bakan bile olacağı söylentiler arasında. 

Bu haber 2989 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :