ÖĞRENCİLER KORONA VİRÜSÜNE KARŞI KENDİ MASKELERİNİ YAPTI

15.03.2020
ÖĞRENCİLER KORONA VİRÜSÜNE KARŞI KENDİ MASKELERİNİ YAPTI Artvin İbni Sina Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi peçete, paket lastiği ile korona virüse karşı kendi maskelerini yaptılar.

 Artvin İbni Sina Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi peçete, paket lastiği ile korona virüse karşı kendi maskelerini yaptılar.
Dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını sonrası artan maske fiyatlarından dolayı Artvin İbni Sina Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri kendi imkânlarıyla maske yaptı. Peçete, paket lastiği kullanarak makas ve zımba yardımıyla yaptıkları maskelerini oldukça ucuza mal ediyorlar.
Artvin İbni Sina Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencilerinden Gözde Gül, Ebru Kılıçel, Süheyla Seçginve Neslihan Işık koronavirüs vakası nedeniyle artan maske fiyatları yüzünden kendi maskeni kendin üret projesini hayata geçirdiklerini ifade ederek daha uygun fiyata maske yapıp sağlınızı koruyabilirsiniz dediler.
Peçete, paket lastiği kullanarak makas ve zımba teli yardımıyla maske yapan gençler, 4 liralık peçeteden 20 adet maske elde ediyorlar.

Bu haber 1639 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :