ÇIĞ ŞEHİDİNi BİNLER UĞURLADI

07.02.2020
Van-Bahçesaray´a Düşen Çığda Şehit Olan J. Uzm Çavuş Özen Akçam’ı Binler Uğurladı Şehit acısı Ardanuç Bulanık köyüne düştü! Van’da meydana gelen faciada 24 saatten daha az bir sürede düşen iki çığ nedeniyle toplam 38 kişi hayatını kaybetti, 75 kişi de yaralandı.

 Bahçesaray’daki çığ felaketi Artvin Ardanuç Bulanık Köyüne de düştü. Jandarma Özel Harekât personeli olan Özen Akçam, kurtarma çalışmaları yaparken çığ altında kaldı. Acı haber kısa sürede Artvin’e, Ardanuç’a, Bulanık Köyüne ulaştı.

6 Şubat 2020 Perşembe günü Van’da düzenlenen cenaze töreni sonrası Şehit Akçam’ın naaşı akşam saatlerinde Ardanuç’a getirildi, 7 Şubat 2020 Cuma günü Ardanuç Merkez Cami’nde Cuma Namazı sonrası kılınan cenaze namazının ardından Bulanık Köyünde Aile Mezarlığı’na defnedildi.
 
Şehit Uzman Çavuş Özen Akçam için memleketi Artvin´in Ardanuç ilçesinde cenaze töreni düzenlendi. Törene Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Ak Parti Milletvekili Erkan Balta, CHP Milletvekili Uğur Bayraktutan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Kalaycı, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hasan Koçyiğit, Garnizon Komutanı Albay Şükrü Şenduran, polis, asker ve çok sayıda vatandaş katıldı. Cenazeye katılanlar, şehit Akçam´ın annesi Emine, babası Nazım ve kız kardeşleri Zeynep ile Sıla Akçam´a taziye dileklerinde bulundu./userfiles/image/haber/2020/subat2020/07-02-20ardanuc-sehit-ozen-akca12.jpg
Cenazede, şehidin kız kardeşleri, şehit ağabeylerinin fotoğrafını öperek gözyaşı döktü. Sıla Akçam’ın ağabeyinin askeri montunu giydiği görüldü. Cenazede anne Emine Akçam da oğlunun tabutuna sarılarak ağladı.

Bu haber 2505 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : ADEM GÜNGÖR- SAMİ ÖZÇELİK