ARSTO’DA YEREL ESNAFI DESTEKLEME ANLAMINDA ÖNEMLİ BİR TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

15.03.2019
Artvin Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ARTSO) ev sahipliğinde ilimizde hizmet veren 1. Meslek komitesinde yer alan temsilciler önemli bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda meslek grubu temsilcilerinin sorunları dinlendi ve çözüm önerileri, faaliyete geçirilmek üzere karar verildi.

 

Artvin’de önemli hizmetlerde bulunan yerel esnafın, gelişmesi anlamında Artvin Ticaret ve Sanayi Odası önemli bir toplantıya ev sahipliği yaptı. ARTSO hizmet binasında gerçekleşen toplantıya Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kurt, Meclis Başkanı İrfan Yıldırım, 1 Meslek Komitesi Başkanı Filiz Yiğit ve 1. Meslek grubu temsilcileri katıldı.

 

Toplantı tam anlamında hedeflendiği gibi gerçekleşti. 1. Meslek komitesi temsilcileri sorunlarını bir bir aktardı ardından çözüm önerileri dile getirildi. Oda yönetim kurulu Başkanı Seçkin Kurt ve ekibi sorun ve çözüm önerilerini tek tek not etti.
 
Yapılan toplantı sonrası öneli kararlar alındı. Öncelikle yerel esnafın desteklenmesi kapsamında şehrin mülkü amirleriyle görüşme yapılacak. Ardından bu görüşme sonrası kamu kurum ve kuruluşlarla görüşme gerçekleştirilecek. Yerel esnafın canlandırılması için basın yayın organlarından duyurular yapılacak. Perakende ve toptan satış yapan firmalar bir araya gelecek. İlerleyen günlerde konu kapsamında daha geniş katılımlı bir toplantı düzenlenecek.
 
Öte yandan bu sorunların yanı sıra yerel esnafın eksiklikleri varsa bu eksikler giderilecek. Vatandaşın farkı bir talebi veya isteği yapılacak kamuoyu çalışmasıyla tespit edilecek.
 
Ulusal marketlerden avantajlı olunduğu; organik, doğal, kimyasal kullanılmamış, yerli ürünler ön plana çıkartılacak.
 
Bu konular üzerinde ilk etapta çalışma yapan oda temsilcileri esnafın gelişmesi anlamda bu yol haritasının bir an önce faaliyete sokmak istiyor.
 
Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kurt, toplantının sonunda yaptığı değerlendirmede şunlara değindi;” Meslek komitesi temsilcilerimi dinledik. Güzel fikirler ortaya çıktı. Bu anlamda bizde bize düşeni yapacağız. Yerel esnafımızın para kazanması Artvin’in gelişmesiyle eş değerdir. Bu anlamada oda yönetim kurulu olarak bu projeyi oldukça önemsiyoruz. Belki ilk etapta bu sorunların giderilmesi için bu çalışmalar yetmeyecek ama inanıyoruz ki birlik olursak bunun üstesinden geliriz” dedi.
 

Bu haber 388 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : ADEM GÜNGÖR