DEMİRHAN ELÇİN PROJELERİNİ AÇIKLADI ÇALIŞANLARIN AMİRİ DEĞİL, AĞABEYİ OLACAĞIM

12.03.2019
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Artvin Belediye Başkan Adayı Demirhan Elçin, 31 Mart Yerel seçimlere çok kısa süre kala projelerini açıkladı. Projelerini kalabalık bir katılım ile açıklayan Elçin, tüm projelerinin uygulanabilir ve gerçekçi olduğunu söyledi.

 

 

Elçin’in proje tanıtım programına CHP Genel Başkan Yardımcısı Hemşerimiz Yunus Emre, CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, CHP Artvin Eski Milletvekili Metin Arifağaoğlu, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, Yeşil Artvin Dernek Başkanı Nur Neşe Karahan, Artvin Şöförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şeref Öngüner,   ADD Artvin Şubesi Başkanı Av. Ayla Varan, İYİ Parti İl Başkanı Necat Kaşıkçı, CHP İl Başkanı Ahmet Biber, ÖDP İl Başkanı Sercan Dede, CHP Merkez İlçe Başkanı Cüneyt Öztürk, İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Emrah Özkan, Şoförler Odası Eski Başkanı Ahmet Alpaslan, Şoförler Odası Başkan Yardımcısı ve 33 No’lu Kooperatifi Başkanı Remzi Yıldız, Artvin 78’liler Dernek Başkanı Seyfettin Altıkulaç, Halkevleri Artvin Şube Başkanı Dursun Ali Koyuncu, Eğitim Sen Şube Başkanı Köksal Gümüş,  Görevleri 31 Mart’ta resmen sona erecek olan  Belediye Meclis Üyeleri Tahsin Arslan, Nermin Albayrak, Sinan Saraç, Akın Dede, Cemal Bekçi, Ayhan Keskin, OR- KOOP Başkanı Hasan Yaşar, CHP Borçka İlçe Başkanı Recep Özçelik, CHP Murgul İlçe Başkanı Mehmet Durmuş, AFGAD Başkan Yardımcısı Sami Özçelik, Millet İttifakı bileşenleri katıldı.

 

CHP Merkez İlçe Başkanı Cüneyt Öztürk’ün sunuculuğunu yaptığı programda ilk olarak kürsüye 24. Dönem CHP Artvin Milletvekili Metin Arifağaoğlu çıktı. Arifağaoğlu, konuşmasında şunlara değindi;
 
”Huzurlu, mutlu bir belediye birlik içinde bir Artvin 1999 seçimlerinde baraj sorunları konuşuluyordu. O zaman bile belediyeyi vermedik. 1950’den beri Artvin’de 2 kez belediyeyi kaybetmişiz. Birincisi SHP- CHP birbirimizi yedik. Birde rahmetli Emin Özgün zamanında hatalar yaptık. Artık o hataları yapmayacağız. Bu birlik ve beraberliğimizi devam ettirelim. Arkadan gelen gençlerle devam ettirelim. Biz küçük bir ilin çocuklarıyız. Yıllar önce Artvin’den göç eden bir ailenin çocuğu kendisini Kocaeli’nde kabul ettiriyor. Bizimle olan bağını kesmedi. Seçim startı verildi ben ve Uğur Bey üstümüze düşeni yaptık.  Onu Milletvekili yaptık. Her ne kadar İstanbul Milletvekiliyse de Artvin Milletvekilidir. 31 Mart’ta bu iktidara göstermek için sarı kartlar cebinizde dursun. İktidara göstereceğiz devri iktidara haddini bildirmek ortak hedefimiz olsun. 31 Mart’ta Demirhan Elçin Belediye Başkanı olsun. Ben sözlerimi Şair Cahit Sıtkı Tarancı’nın çok güzel bir şiiriyle bitirmek istiyorum. Memleket İsterim
 
Memleket isterim
Gök mavi, dal yeşil, tarla sarı olsun;
Kuşların çiçeklerin diyarı olsun.
Memleket isterim
Ne başta dert, ne gönülde hasret olsun;
Kardeş kavgasına bir nihayet olsun.
Memleket isterim
Ne zengin fakir, ne sen ben farkı olsun;
Kış günü herkesin evi barkı olsun.
Memleket isterim
Yaşamak, sevmek gibi gönülden olsun;
Olursa bir şikâyet ölümden olsun. ” Dedi.
 
Ardından kürsüye CHP Artvin İl Başkan Ahmet Biber çıktı, Biber konuşmasında” Sayın Genel Başkan Yardımcımız Yunus Emre Bey’e hoş geldiniz diyorum. Öce Artvin, sonra İstanbul Milletvekili. Artvin çok değerli insan yetiştiriyor. Yunus Emre Bey’in bu aşamalarında gurur duyuyoruz.  Bu salonu hazırlayan gençlik kollarımıza teşekkür etmek istiyorum. Bizim her etkinliğimizi duyuran basın mensuplarına da özellikle teşekkür ediyorum. 31 Mart yaklaşıyor. 31 Mart’a yalnız Artvin’e değil, tüm Türkiye’ye bahar gelecek. Artvin’de Demirhan Başkanımız bu seçimi açık ara alacak. Artık bu gidişe dur demeliyiz. Şunu biliyoruz. 31 Mart seçimler, bit dönüm noktası gibi. Bu gidişe dur demek zorundayız. Onun içinde 20 gün içinde dur durak bilmeden beraberce sen ben demeden açık farkla almak zorundayız. Yalnız belediye seçimlerini almayacağız. Aynı zamanda il genel meclisinde çoğunlu almak zorundayız. 
 
Şunu görüyorum ki tüm arkadaşlarımız buradaki dostlar hepimiz inandık ki 31 Mart’ta tüm belediyeleri almak için uğraşıyoruz. Tüm belediyeleri alacağız. Hepimizin başarısı olacak. Başaracağız, başaracağız” dedi.
 
BELEDİYEDE ÇALIŞAN EMEKÇİLERİN HİÇBİRİ ASLA
MAĞDUR EDİLMEYECEK. BU BİR YAZILI TAHHÜTTÜR
 
CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan ise;” Hepiniz kınamıza hoş geldiniz. Ben konuşmamı kısa tutacağım. Aldığımız terbiye şudur Genel Başkanın olduğu yerde konuşma yapmam. 2 şeye değineceğim. Diyorlar ki CHP Belediye Başkanı seçilirse merkezi hükümet olarak çalıştırmayacağız diyorlar. CHP büyükşehirleri alıyor. 
 
“KARDEŞ BELEDİYE PROJELERİMİZLE HİZMETLERİMİZİ YAPARIZ”
 
Kardeş belediyecilik diye bir projemiz kardeş belediyelerle Artvin’i ihya edeceğiz. Böyle bir mağduriyeti yaşatmayacağız. 2. si de Artvin Belediyesi’nde çalışan hiçbir emekçinin ekmeğiyle oynamayacağız. Oynarsak haram olsun. Yazılı taahhütte bulunuyorum.   Bu ara propagandaya kimse inanmasın. Ayrıca İYİ Parti’ye şükranlarımı arz ediyorum. 2 gün önce telefonla Genel Başkan Yardımcımız Yunus Emre’yi aradım. Derhal dedi ve geldi. Kendisine teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.
 
TÜRKİYE’YE BİR DELİ GÖMLEĞİ GİYDİRİLMEYE ÇALIŞILIYOR!
 
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Yunus Emre ise,” Türkiye için bir dönüm noktası olduğunu ifade ederek, "2017 Nisan’ında gerçekleştirilen anayasa değişikliği ile ne yazık ki ülkemiz demokrasiden uzaklaştı. Tek adam rejimi, tek adam dikta yönetimi, bir deli gömleği Türkiye’ye giydirilmeye çalışılıyor." dedi.
 
Rejim tasarımının en önemli unsurlarından birisinin, halkının yönetime hesap sorabilmesine engel olmak olduğunu savunan Emre, "Halkının önüne 5 yılda bir sandık koyuluyor. Başkanlık rejiminin birçok örneğinde olduğu gibi, parlamento ve başkanlık oylaması farklı zamanlarda yapılmıyor. Türkiye’de aynı gün yapılıyor. Bunun arkasında halka hesap vermeyen bir yönetim kurma anlayışı var." diye konuştu.
 
Yönetimin halka hesap vermesi gerektiğini kaydeden Emre, "Soğanın, salatalığın, tanzim satış kuyruğu içinde sınırlı kiloyla alınabildiği bir dönemden geçiyoruz. Hayat pahalılığının ve işsizliğin alıp başını yürüdüğü bir dönemden geçiyoruz. Türkiye´yi böyle sorunlarla karşı karşıya bırakan yönetim doğal olarak halka hasep vermek istemiyor. Önümüzdeki seçimler bu hesabı sorabilmenin en kritik durağıdır." dedi.
 
Emre, CHP´nin yurttaşları bir birinden ayırmayan temel bir anlayışa sahip olduğunu, Millet İttifakı kapsamında partilerdeki insanlarda da bu anlayışın olduğunu dile getirerek şunları söyledi:
 
CUMHURBAŞKANI NÜFUSUN YARISINA ZİLLET- İLLET DİYOR!
 
"Kimseyi ayırmayan tüm seçmenleri kucaklayan zihniyet ile iktidarda bulunan zihniyet arasında çok köklü bir farklılık var. Cumhurbaşkanı çıkıyor diyor ki, "Millet burada". Birde diyor ki "Geri kalanlar var. Onlar zillet, onlar illet". Cumhurbaşkanın il il meydan meydan gezerek, kendisine oy vermeyen, farklı siyasi görüşleri, kanaatleri olan yurttaşlarına reva gördüğü muamele bu. İllet ittifakı, zillet ittifakı. Önümüzdeki seçimler bu zihniyet ile hiç kimseyi bir birinden ayırmayan bir zihniyet arasındaki seçimdir. Şuna karar vereceğiz. Vergisini ödeyen, yasalara saygılı, vazifesini, yapan yurttaşları suçlu olarak göstermek isteyen, illet diyen, zillet diyen bir cumhurbaşkanına itirazımızı yükseltebileceğimiz bir seçim olacak bu seçimler.”
 
Siyasetin günlük sorunların, yurttaşların sorunlarının çözümünün hayata geçirilme alanı olduğunu kaydeden Emre, “1994’ten beri İstanbul´u yöneten zihniyetin İstanbul´u karşı karşıya bıraktığı manzarayı üzülerek görüyorum. 15 dakikalık yağmur yağsa bir yerden bir yere gidemiyorsun. Ailenizle, çocuklarınızla bir şehirde sahip olmanız gereken temel bir takım imkanlara sahip olamıyorsunuz. Hemen herkes kapalı güvenlikli sitelere kaçıyor. Böyle bir İstanbul manzarasıyla karşı karşıyayız. Seçimlerin bir önemli özelliği de bu sorunların bir çözümünün olduğunu seçmelere göstermek, iktidara gelerek, o meseleleri çözmek." ifadelere yer yerdi.
 
BU İİTİFAKIN BİR KİMLİĞİ VE ANLAYIŞI VAR
 
Artvin´deki ittifak ve birlikteliğin alkışlanmayı hak ettiğini kaydeden Emre, "Demirhan Elçin ve yönetiminin Artvin´e çok yakışacağını düşünüyorum. Bizim partimizin ve ittifakımızın bir kimliği ve zihniyeti var. Bu zihniyet Atatürk’ün değerlerini, çağdaşlığı, bilimi, demokrasiyi, sosyal adaleti, insanları kutuplaştırmamayı, bölmemeyi temel alan bir zihniyet. Bu unsurların, Artvinli kimliğinin de temel unsurları olduğunu düşünüyorum. Artvinliler bütün coğrafi zorluklara rağmen çocuklarına iyi eğitim vermeye özen göstermiş, kimseyi ayırmamış, insanları kucaklama gayreti içinde olmuş, Atatürk´e vatana, bayrağa, millete büyük bir sadakatle, bağlı bir topluluk." diye konuştu.
 
Yunus Emre’nin konuşmasının ardından,   31 Mart’ta görevleri sona erecek olan Belediye meclis üyelerine plaket verildi. 
 
MİLLET İTTİFAKI KAZANACAK ZİLLET DİYENLER
UTANACAKLAR VE YERİN DİBİNE GİRECEK
 
Son olarak CHP Belediye Başkan Adayı Demirhan Elçin projelerini tanıttı. Elçin, “ Artvin’de Millet İttifakı kazanacak zillet diyenler yerin dibine girecek. Seçilecek bir belediye başkanı yerine seçilmiş bir belediye başkan olarak yapamayacağım hiçbir şeyi vaat olarak sunmuyorum. Belediye başkanı 5 yıl önce vaat ettiği projeleri hayal oldu, bulut gibi kayboldu. Söz verip yerine getirmeyenlere, yalan söyleyenlere gerekli cezayı verecektir.
 
Artvin’in zaman geçirmeden sizlere ev ev seçim çalışması yapmaya davet ediyorum. Ben belediye çalışanlarının amiri, başkanı değil, ağabeyi olacağım. İşçinin emeğini ödemeden belediyenin elektrik borcunu ödemeyeceğim. Hani Rahmetli Özgün diyordu ya, bu işçilere dokunanlar beni karşısında bulur diye Ben de diyorum ki bu çalışanlarımız ister Kocatepe almış olsun, ister Seracettin Yazan Ağabey’in aldığı olsun. Kimsenin ekmeğiyle oynayamayacağız.
 
OTOPARK SORUNU BİR YILDA ÇÖZECEĞİZ!
 
Ben projelerimin ana başlıklarını vereceğim. Her birisinin açılımı ve anlatımı olacaktır. Biz, Artvin’e hizmet için geliyoruz. Projelerimizin hepsinin karşılığı var ve hayali projeler değildir. Başkaları 5 yıl önce söz vermiş. Ama projelerin çoğu buhar olmuş. Biz kimseyi hele de halkımızı asla kandırmayacağı az ve yalan söylemeyeceğiz. Neler yapacağız?
 
Çözüm merkezi kuracağız. Esnafıyla rekabet etmeyen bir belediye, İş dünyasına destek olan belediye olacağız. Şehir Merkezi’ni canlandıracağız. Trafik ve otopark sorunu 1 yıl içinde çözeceğiz. AVM Kavşağı’nın düzenlemesini yapacağız. Renkli Asfalt yolları yapacağız. Haypet’in kentsel dönüşümünü başlatacağız. Süt hayvancılığını destekleyeceğiz.  Halk Süt Merkezi açacağız. Üretim ve Kalkınma Kooperatifleriyle Artvin’e iş kapısı açacağız. Küçükbaş hayvancılığını destekleyeceğiz, Artvin dönerini marka yapacağız. Şeffaf ve halkçı olacağız.  Sosyal yardımlar artarak devam edecek. Belediye çalışanları işe gelirken mutlu, giderken huzurlu olacak. Engelleri kaldıracağız. Evlere sağlık götüreceğiz.
 
Milli Bayramlarımızı Milli Şuurumuza yakışır şekilde coşkuyla kutlayacağız. Belediye nikahıyla evlenen çiftlere tam cumhuriyet altını hediye edeceğiz. Ramazan Ayı etkinliklerimizle fark yaratacağız. Her mahalleye hijyenik kurban kesim yerleri inşa edeceğiz.  
 
Bebek bakım evleri açacağız. Çocuklarımıza daha fazla, daha güvenli oyun alanları sunacağız. Çocuklarımızı gündüz bakım evlerimizde okula hazırlayacağız.  
 
Öğrencilerimize ve gençlerimize ücretsiz sosyal etkinlikler amaçlı merkezler kuracağız. Gençlerimize özgür internet alanları sunacağız. Üniversite öğrencilerimizin ulaşım sorunu kalmayacak. İhtiyaç sahipleri öğrencilerimizi karşılıksız destekleyeceğiz. Sporları ve Amatör spor kulüplerini destekleyeceğiz. Turizme sonuç odaklı destek sunacağız. Kültür geziler düzenleyeceğiz. Artvin’e Kongre ve Kültür Merkezi kazandıracağız. Artvin Evi ve kent müzesi açacağız. Şehir hamamı açacağız”
 
 

Bu haber 743 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : SAMİ ÖZÇELİK