OFF-ROAD VE MOTORSPORLAR KULÜBÜ ÜYELERİ, KURTULUŞ BAYRAMINI KUTLADI

10.03.2019
Artvin´in düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümü nedeniyle Motosiklet ve Off-Road Kulübü Üyeleri Artvin Merkez Atatepe’de bulunan ve hayırsever, vatanperver Av. Sıtkı Kahvecioğlu’nun Artvin’e bağışladığı muhteşem proje Dünyanın, Türkiye’nin en büyük Atatürk Heykeli’ni ziyaret ettiler.

 

Artvin’in düşman işgalinden kurtuluşu 98. Yılı etkinlikleri kapsamında şehrin Off Road ve Motosiklet Kulüp üyeleri İnönü caddesi ve Cumhuriyet Caddesi üzerinde şehir turu attılar. Araçlarını Türk bayraklarıyla donatan kulüp üyeleri, daha sonra Türkiye’nin en büyük Atatürk Heykeli’nin bulunduğu Atatepe’nin yolunu tuttu.

 

Offroad Spor Kulüp Başkanı Murat Yılmaz burada yaptığı açıklamada;” Şehrimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 98. Yılı nedeniyle kulüp üyelerimizle böyle bir farkındalık yaratmak istedik. Bu anlamlı günde, Dünyanın, Türkiye’nin en büyük Atatürk Heykeli’nin bulunduğu Atatepe’deyiz.
 
Araçlarımızla konvoy oluşturarak büyük bir coşku ve heyecanla bu alana geldik. Burada dünyanın en büyük Atatürk Heykelinin bulunduğu Atatepe’nin tanıtımına katkı sunmak amacındayız.
 
Burasını sürekli gündemde tutmak, hem kültürümüze, hem turizmimize, hem de Atatürk sevgisine dikkat çekmek istiyoruz. Başta Büyük Devlet Adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve saygıyla anıyorum” dedi.
 

Bu haber 389 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : SAMİ ÖZÇELİK