MERAL AKŞENER’İN YANINDAYIZ, MERAL AKŞENER’İ DESTEKLİYORUZ”

10.03.2019
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "Buradan söylüyoruz; Cumhurbaşkanı’nın tehditlerine karşı Meral Akşener´in yanındayız, Meral Akşener´i destekliyoruz" dedi.

 

Açıklamayı CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber Artvin kamuoyu ile paylaştı. Başkan Biber, “Demokrasilerde tehdit olmaz, keyfilik olmaz, Gözdağı verilmez. Kanunlar var, hukuk var. Devletin adalet, hukuk mekanizmaları var. Siz istiyorsunuz diye kimse tutuklanamaz, dava açılamaz. Ortada bir suç varsa, delil varsa zaten Adalet gereğini yapar. Devletin tepesinden böyle tehditler geldiğinde ülkenin huzuru kaçar. İnsanlar yarınlarından endişe duyar. Genel Başkan Yardımcımız veli Ağbaba’nın açıklamasını Artvinli hemşerilerimizle paylaşıyoruz. ”dedi.

 

Toplantıda konuşma yapan Veli Ağbaba, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugünkü Elazığ mitinginde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e yönelik “Birileri cezaevinde süre dolduruyor. Aynı yola sen de düşebilirsin” sözlerini hatırlatarak tepki gösterdi. Ağbaba Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Akşener’i hapisle tehdit ettiğini belirterek, şunları söyledi:
 
ERDOĞAN’IN TEHDİT ETTİĞİ AKŞENER’E
CHP’DEN DESTEK AKŞENER’İN YANINDAYIZ
 
 “Bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e, ‘Senin dokunulmazlığın yok, kaçacak deliğin de yok, seni hapse atacağım’ diye tehdit ediyor. Böyle bir Cumhurbaşkanlığı, böyle bir siyaset olur mu? Sen bu tehdidi yapıyorsan hukuk askıya alınmıştır. Hukukun olmadığı yerde devlete devlet denmez, mafya organizasyonu denir.
 
Böyle devlet, böyle Cumhurbaşkanlığı olur mu? Hukukun olmadığı yerde can ve mal güvenliği de olmaz. Hukukun olmadığı yerde devlet de adalet de olmaz. Kendi makamından, kendi gücünü kullanarak bir siyasi partinin Genel Başkanı’nı beğenmediği laflarından dolayı tehdit ediyorsun. Sana diz çöken, sana teslim olan alçak olsun. Senin lafından korkan namert olsun. Biz senin hapis tehditlerinle sana boyun eğecek değiliz. Buradan söylüyoruz; Cumhurbaşkanı’nın tehditlerine karşı Meral Akşener’in yanındayız, Meral Akşener’i destekliyoruz.”
 

 

Bu haber 370 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : SAMİ ÖZÇELİK