İYİ PARTİ 8 MART’TA KARANFİL DAĞITTI İL GENEL MECLİS ADAYI AKGÖK’Ü TANITTI

10.03.2019
İYİ Parti Artvin İl Teşkilatı, “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü” nedeniyle esnafları dolaşarak karanfil dağıttı ve İl Genel Meclis Adayı Kemalettin Akgök’le Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladı.

 

Esnaf ziyaretinde İYİ Parti İl Başkanı Necat Kaşıkçı, İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Emrah Özkan, İYİ Parti Sosyal Politikalar ve Kadın Haklarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Gülbin Öngüner İYİ Parti İl Genel Meclis Üyesi Adayı Kemalettin Akgök katıldı.

 

Belediye Başkanlığı, Belediye meclis üyeliklerinde CHP ile ittifak yapan İYİ parti Artvin Merkez’de İl Genel Meclis Üyeliği’nde tek başına girmiş oldu. Karanfillerle esnafı ziyaret eden İYİ Partililer, Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutlarken, Akgök için de oy istedi.
 
“KADIN ERKEK AYIRIMI BİZİM KÜLTÜRÜMÜZDE YOKTUR!”
 
İYİ Parti İl Başkanı Necat Kaşıkçı, yaptığı açıklamada;” Bugün 8 Mart 2019 Dünya Emekçi Kadınlar Günü. Bugünün hikâyesini bilenler bilir. Bu bir anmadır. Kutlama olamaz. Çünkü 129 kadın yanarak can vermiştir. Bu kadınlar fabrikaya kapatıldıkları için yandı. Kadın- erkek ayırımını, tartışmasını biz asla doğru bulmayız. Biz önce insanız.  Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in bu konudaki hassasiyetini tüm Türkiye çok iyi bilir.
 
KADIN TÜRK MİLLETİ’NDE HANDIR. ONDAN DOLAYI HAN’IM DİYE HİTAP EDİLİR
 
Kadın toplumun annesidir, eşidir, kızıdır, halası, ninesi, teyzesi, saygı ve sevgi abidesidir. Biz kadınlarımızı asla tartışma konusu yapmayan asil bir milletin. Evlatları, torunlarıyız. Bakın Orta Asya’ya, Türk dünyasına bakın. Kadın eşiyle birlikte at üstünde savaştadır, tarlada, ahırda, yayladadır. Kadın Türk Milleti’nde han’dır, yani bacası tüten evin direği, insanlığın, bir milletin varlık nedenidir kadın. Ben bu vesileyle tüm dünya kadınlarının, 8 Mart Emekçi Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.
 
 ARTVİN’İN KURTULUŞU’NUN 98’NCİ YILINI KUTLUYORUZ
 
Biliyorsunuz 1 gün öncesi de 7 Mart 1921 Artvin’in Kurtuluşu’nun 98’nci yılıydı. Kurtuluş Bayramımızı mesajımızla kutlamıştık. Bugün burada ayrıca İyi parti İl Genel Meclis Üyesi Adaylarımızı tanıtıyoruz. Biliyorsunuz. İYİ Parti Artvin Merkez’de Belediye Başkanlığı ve Belediye Meclis Üyeliği’nde “Millet İttifakı” kapsamında ittifaka gitti. Orada hiçbir sıkıntımız, ayrımız, gayrımız yok. İl Genel Meclis Üyeliği adaylığında ise İYİ Parti Adayımız Kemalletin Akgök’le seçime giriyoruz. 
 
Son olarak; Millet İttifakıyla ilgili olarak yapılan eleştirileri çok ağır, itham edici ve ülkemiz adına son derece gereksiz buluyorum. Biz, Millet İttifakı olarak birliği, bütünlüğü, dirliği, birliği savunmaya ve söylemlerimizi bu doğrultuda devam ettireceğiz. Bu asil millet herkesi izliyor, söylenenleri dinliyor ve vicdan muhasebesi süzgecinden geçiriyor. Ben inanıyorum ki 31 Mart’ta Türk Milleti, kendi sözünü söyleyecek ve sandıkta mühürleyecektir. “dedi.
 
İYİ PARTİ’DE KADIN KOLLARIMIZ YOKTUR.
ÇÜNKÜ KADIN KOL DEĞİL, ANA UNUSURDUR
 
İYİ Parti Sosyal Politikalar ve Kadın Haklarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Gülbin Öngüner’de yaptığı kısa açıklamasında; “İl Başkanımız söylenecekleri çok güzel özetledi. Tekrarını yapmayacağım. Ancak şunu belirtmeden de geçemeyeceğim. Bizim partimizin kadın kolları yoktur. Çünkü Genel Başkanımız böyle bir ayırıma karşı. Kadın Kol olamaz.
 
 ATATÜRK’Ü BİR KERE DAHA SAYGIYLA, SEVGİYLE, RAHMETLE ANIYORUM
 
Kadın toplumun diğer yarısıdır, anadır. Kadınları toplumda yer bulamayan ülkeler üçüncü dünya ülkeleridir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kere daha saygı, minnet, şükran ve rahmetle anıyorum. Eğer olmasaydı, bugün kadınlar siyasette yer bulabilir miydi? Bugün bu karanfilleri birlikte dağıtabilir miydik? Maalesef bunu bilmeyen bazı kadınlar, Atatürk’ün adını bile anmaktan aciz. Onlara da Allah akıl versin, hidayete erdirsin de gerçekleri öğrensinler diyorum. “dedi.
 

 

Bu haber 301 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : SAMİ ÖZÇELİK