BAĞIMLILIKLA MÜCADELE TOPLANTISI, VALİ DORUK BAŞKANLIĞINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

08.11.2018
Artvin’de “Bağımlılıkla Mücadele Teknik Çalışma Grup Toplantısı”, Vali Yılmaz Doruk başkanlığında düzenlendi.

 

Valilik Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıda konuşan Vali Doruk, Artvin´de kamu kurumlarının ortak çalışmaları ve gayretleri ile bağımlılık yapan maddelerle mücadelenin büyük kararlılıkla sürdürüldüğünü söyledi.

 

Doruk, madde bağımlılığı tüm insanlığın özellikle gençleri ve çocukları ciddi manada tehdit eden toplumsal bir sorun olduğunu da ifade etti.
 
İl Sağlık Müdürü İrfan Akalın ise, madde bağımlılığın insan sağlığının başlıca düşmanlarından birisi olduğunu ifade etti. Akalın, bağımlılıkla mücadele konusunda slayt sunumu eşliğinde 2018 yılı içerisinde kurul üyelerince gerçekleştirilen faaliyetler ile alınması gereken tedbirler konusunda bilgilendirmelerde bulundu.
 
Toplantı, kurulun 2018 yılı içerisinde yaptığı çalışmaların değerlendirilmesi, görüş ve önerilerin alınmasının ardından sona erdi. 
 
Toplantıya, Artvin Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Yazan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Bahtiyar Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Mehmet Selvi, İl Sağlık Müdürü İrfan Akalın ile diğer kurul üyeleri katıldı.

Bu haber 341 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : avbm