GELECEK ARTVİNLİ KADINLARIN OLACAK

05.11.2018
Artvinli Kadınlar girişimci olacak, Boğaziçi Üniversitesi ve KOSGEB destek verecek. “Fikrim Geleceğim” Kadın Girişimci Programı Artvin´de başlıyor.

 

Program kapsamında seçilecek 30 kadın, Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’nden eğitim alırken KOSGEB’den de girişimcilik sertifikasına sahip olacak. 5 Kasım 2018 tarihinde ön mülakatları gerçekleştirilen; 8 Kasım 2018 tarihinde başlayacak ve ücretsiz olarak verilecek eğitimler, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası´nda gerçekleştirilecek.

 

Türkiye’nin hem kadın istihdamı hem de kadın girişimci sayısı bakımından dezavantajlı bir ülke olduğu gerçeğinden hareketle başlatılan “FİKRİM GELECEĞİM” projesi, yeni kadın girişimciler yaratmayı hedefliyor. Proje, ekonomik büyümede aktif rol almak isteyen, girişimcilik yetenekleri doğrultusunda yeni işler yaratıp bu işleri geliştirme potansiyeli bulunan ve ortaya sürdürülebilir bir iş modeli koyabilen kadın girişimci adaylarını desteklemeyi ve bu yolla fırsat eşitliği yolunda kadınların yanında yer almayı amaçlıyor. Fikrim Geleceğim Projesi bugüne kadar İzmir, Gaziantep, Kastamonu, Adana, Çanakkale, Konya, Kars, Edirne, Eskişehir, Şanlıurfa ve Denizli´de hayata geçti, bu illerden toplam 330 girişimci kadın sertifikalarına kavuştu. 

 

Bu haber 494 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : SAMİ ÖZÇELİK