ESOB BAŞKANI DEMİRHAN ELÇİN´DEN SANAYİ SİTESİNE ZİYARET

05.11.2018
Artvin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Demirhan Elçin, Artvin Sanatkarlar Odası Başkanı Kadir Küçükay, Artvin Esob Yönetim Kurulu Üyesi ve Artvin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şeref Öngüner , Artvin Sanatkarlar Odası Başkan Vekili Mevlüt Duyan, Artvin Belediyesi Belediye Meclis Üyesi Ayhan Keskin ve beraberindekiler 3 Kasım Cumartesi günü sanayi sitesindeki esnafları ziyaret ettiler. Oldukça yoğun geçen programda Demirhan Elçin ve ekibi tüm dükkânları ziyaret etti.

 

Ziyaret sırasında esnaf ve sanatkarın kamu kurumlarının hizmet alımı ve alışveriş konusunda zaman zaman başka illerden alışveriş yaptığı konusunda ciddi şikayet vardı. Konuyla ilgili olarak Demirhan Elçin ziyaret esnasında işyeri sahiplerine; ülke olarak zor bir süreçten geçtiğimizi, bu ekonomik tablonun negatif yönlerinin en başta ekonominin temel taşı esnafı derinden etkilediğini ve bu ekonomik süreçte maliyet kontrolü yaparak işletmelerimizi korumacı bir refleks ile yönetmek gerektiği hususunda vurgu yaptı.

 

Ziyaret sonrası kısa bir değerlendirme yapan Demirhan Elçin ; ´´Esnafımızla her zaman beraberiz. Temsil ettiğim teşkilatım ve şahıs olarak bugüne kadar esnaf ve sanatkâr için mücadele ettik bundan sonra da vermeye devam edeceğiz. Esnafımız dertli, ekonomik sıkıntılar had safhada. Mevcut ekonomik tablo en çok küçük esnafı etkiliyor. BAĞ-KUR primini, kirasını ödemekte zorlanan esnaflarımız var.Çok üzülüyoruz.Yapılması gerekenleri ilgili mercilere iletiyoruz ve sonuç alacağımızı umuyoruz.´´ şeklinde konuştu.
 
Sanayi Sitesi ziyaretinden sonra şehir içi minibüsçüler durağına da ziyaret gerçekleştiren Demirhan Elçin dolmuşçu esnafı ile de bir araya geldi. Sanayi sitesi civarındaki esnaflara da ziyaret gerçekleştiren Demirhan Elçin ve beraberindekiler önümüzdeki süreçte ziyaretlerini sıklaştıracağını belirtti.

Bu haber 376 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : SAMİ ÖZÇELİK