ARTVİN İKİ DEĞERİNİ DAHA SONSUZLUĞA UĞURLADI

25.06.2018
ARTVİN İKİ DEĞERİNİ DAHA SONSUZLUĞA UĞURLADI FATMA YARDIM(98) ALANBAŞINDA; KUBİLAY GENÇAY (62), KOLORTA’DA TOPRAĞA VERİLDİ,

 Artvin 2 değerini daha kaybetti. 24 Haziran 2018 tarihinde vefat eden Cumhuriyet kadını 1923 doğumlu asırlık çınar Fatma Yardım, Yusufeli’nin Alanbaşı köyünde sonsuzluğa uğurlandı. 25 Haziran 2018 pazartesi günü Artvin Merkez Camii’nde Öğlene müteakip kılınan cenaze namazının ardından Fatma Yardım’ın cenazesi toprağa verilmek üzere Alanbaşı köyüne götürüldü.

 
 Cenazeye Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe,   İL Genel Meclis Üyesi Suat Kesen, Artvin Barosu Başkanı Ali Uğur Çağal, Artvin Belediye Başkan Yardımcıları Erkan Yazan, Zafer İnce, ESOB Başkanı Demirhan Elçin , ARTSO Eski Başkanı Kurtul Özel, Artvin’in köklü esnaflarından Remzi Şahin, Artvin Faal Gazeteciler Derneği Başkan Yardımcısı Sami Özçelik,   Gençay ve Yardım ailelerinin dost, akrabaları ve Artvin Halkı katıldı.
 
Yeşil Artvin Derneği Başkanı Nur Neşe Karahan, Oya Gençay ve Gençay ailesiyle birlikte Kolorta Mezarlığı’na kadar gelerek Kubilay Gençay’ı sonsuzluğa uğurlayanlar arasındaydı. Kubilay Gençay’ın sınıf arkadaşı olduğunu belirten Karahan, Gençay ailesine   sabırlar diledi.
 
GENÇAY AİLESİNDEN TEŞEKKÜR
 
23 Haziran 2018 Cuma günü vefat eden emekli Kubilay Gençay için de Aynı gün Merkez Camii’nde 25 Haziran 2018 Pazartesi günü öğlene müteakip cenaze namazı kılındı. Gençay’ın cenazesi Kolorta Mezarlığı’nda sonsuzluğa uğurlandı.
 
 62 yaşında yakalandığı amansız hastalığına yenilerek hayata veda eden Kubilay Gençay’ın kız kardeşi Nuray Gençay ve oğlu Orkun Gençay, erkek kardeşi Gökay ve Ablası Işılay Gençay taziyeleri kabul etti. Nuray Gençay, cenazeye katılan, mesaj çeken, telefonla arayarak başsağlığı dileyen dost, akraba ve arkadaşlarına teşekkür etti. Akciğer kanserine yakalanan Gençay evli ve bir çocuk babasıydı.
 
Son yıllarda kanser vakalarından artan ölümler ise herkesi endişelendiriyor. Çernobil ile birlikte sigara alışkanlığı ve GDO´lü ürünlerin yanı sıra çağın vebası olarak adlandırılan aşırı stres ve yorgunluğun kanser patlamalarına neden olduğu belirtiliyor.
 
FATMA YARDIM (98) CUMHURİYETİN
İLAN EDİLDİĞİ 1923 YILINDA DOĞDU
 
 Artvin’in asırlık çınarı, Cumhuriyet kadını 1923 doğumlu Fatma Yardım’ın vefatı sonrası kendilerini arayan dostlarına teşekkür açıklamasında bulunan oğlu Banka emeklisi Dursun Yardımcı, “Annem Fatma Yardımcı 1920 yılında TBMM’nin açıldığı yıl doğmuş. Ancak o yıllarda muhacirlik olduğu için yazdırılamamış. Cumhuriyetin ilan edilmesinden sonra ancak nüfusa kayıt edilmiş. 1923 yılında yazıldığı için 95 yaşında gözüküyor. Ancak annem 98 yaşındaydı.
 
Annem 98 yaşında cennete yolculuğa çıktı. O, dünyalar iyisi bir insandı. O’nu tanıyanlar bilir ki kültürlü, geçmişi çok iyi hatırlayan ve gençlere nasihat ederken tecrübelerini da aktaran güzel bir insandı.
 
Annem dünyaya 7 çocuk getirmiş. O yokluk yıllarında 7 çocuğunu en iyi şekilde yemeden yediren, giydiren bizi yetiştiren güzel bir insandı. Süleyman, Dursun, Müslüm, Mustafa, Hüsna, Gülnar, Gülyer kardeşler olarak annemizi sonsuzluğa uğurlamanın üzüntüsünü yaşıyoruz. Yusufeli Alanbaşı Köyü’nde aile mezarlığında toprağa verdik. Ruhu şad, mekânı cennet olsun.”dedi.
 
 Artvin Post olarak, Fatma Yardım ve Kubilay Gençay’a Allah’tan Rahmet, kederli ailesine sabırlar diliyoruz. Ruhları şad, mekânları cennet olsun.

Bu haber 1510 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :