Artvin Çoruh Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümü 40 Öğrenci Alacak

21.06.2018
Artvin Çoruh Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümü 40 Öğrenci Alacak Artvin Çoruh Üniversitesi bünyesinde ön lisans, lisans ve yüksek lisans düzeyinde 19 yeni program açıldı.

 Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından 2018-2019 eğitim-öğretim yılında öğrenci almasına karar verilen ve ülkemizdeki en önemli mühendislik dallarından biri olan Harita Mühendisliği Bölümü’ne 40 öğrenci kontenjanı verildi. Geniş faaliyet alanına sahip olması sebebiyle gerek özel, gerekse kamu sektöründe harita mühendislerine çok fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Uzay ve bilgi teknolojilerindeki hızlı ilerlemelerle çalışma kapsamı ileri düzeye taşınan harita mühendisliği ve bu disiplinle ilgili teknolojiler, yurt dışında biyoteknoloji ve nanoteknoloji ile birlikte en hızlı gelişen üç alandan birisi olarak gösterilmektedir.

Artvin Çoruh Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümü’nün bünyesinde halihazırda 1 Doçent, 2 Dr. Öğr. Üyesi ve 6 Araştırma Görevlisi görev yapmaktadır. Teknoloji ve çağın gereksinimlerine göre müfredatlarını günceltutarak mesleki değerleri kavramışve sürekli kendini geliştiren, alanında uzman, girişimci ve lider harita mühendisleri yetiştirmeyi hedefleyen bölüm, geleceğin mühendislerini beklemektedir.

Bu haber 1300 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :