ŞAİR ÇİÇEK KÖSE’DEN ÜÇÜNCÜ ŞİİR KİTABI “GÖĞE YÜKSELEN UMUTLAR”LA MERHABA

10.06.2018
ŞAİR ÇİÇEK KÖSE’DEN ÜÇÜNCÜ ŞİİR KİTABI “GÖĞE YÜKSELEN UMUTLAR”LA MERHABA Şair Çiçek Köse 3. şiir kitabını çıkardı. İlk şiir kitabı “GÖNÜL ÇEŞMESİ”ni 1995 yılında çıkaran Şair Köse, ikinci şiir kitabı kendisi ve kızının adını verdiği “ÇİÇEĞİN SEVGİSİ” 2016 yılında şiirseverlerle buluştu. Son kitabı “GÖĞE YÜKSELEN UMUTLAR.” ile yeniden okuyucularıyla buluşan Şair Çiçek Köse, bundan dolayı duyduğu heyecan ve mutluluğu dile getirdi.

 

ŞİİR YAZMAK VE OKUMAK İNSANI İNSANİ DEĞERLERLE BULUŞTURUYOR
Şair Çiçek Köse, şiir yazmanın insanı, insani değerlerle iç içe yaşattığını, merhamet, sevgi, yardımlaşma, dayanışma, saygı,  doğa kısaca tüm varlıkların kıymetini en güzel şekilde anlatan şairlerin hep iyilikten, güzellikten yana olduklarına vurgu yaptı. Üçüncü kitabı “GÖĞE YÜKSELEN UMUTLAR’”ın  kendisi için yeni bir heyecan olduğunu belirten Şair Çiçek Köse; “Ben Çiçek Köse, 1958 yılında yanıklı Köyü Çeşmeli (Hozabir) Mahallesi’nde doğdum. 1970 yılında ilkokulu köyümde bitirdim.  Okumayı, çok okumayı bir meslek sahibi olmayı hayal ettim hep. Ama kısmet olmadı.  Belki o özlem, o eksiklik beni şair yaptı. Hala ne zaman elime bir kitap alsam, nerede bir öğrenci görsem, okulun yanından geçsem o hayalim, o yangınım yeniden depreşir.
 ESKİDEN İNSANLAR SEVDİKLERİNE ŞİİR  YA DA ŞİİR KİTABI ARMAĞAN EDERLERDİ
Şiir yazmak kadar, şiir okumak ve şiir sevmek de çok önemlidir. Şunu üzülerek açıkça belirteyim ki, maalesef şiire karşı ilgili insan sayısı o kadar az ki. Eskiden şiirler yazılır, insanlar birbirlerine beğendikleri şiiri armağan ederlerdi. Şiir kitabı hediye ederlerdi. Şimdi öyle değil. Bazen en yakınınız bile “ aman ne boş işlerle uğraşıyorsun. Sanki kim okuyacak, kim anlayacak?” dedi mi, bütün şevkiniz kırılıyor. Mısralar küsüyor.
OYSA SANAT, ŞİİR, EDEBİYAT BİR TOPLUMUN AYDINLIĞIDIR
Oysa bir toplumda sanat, edebiyat, şiir ölürse, o toplumun ruhu ölür. Biz, yazdıklarımızla şiirlerimizle barışa, dostluğa, kardeşliğe, birlik ve beraberliğe hizmet etmekteyiz.  Benim Artvinli dostlarımdan, yetkililerimizden bir istirhamımım olacak. Şairlerimize, yazarlarımıza, sanatçılarımıza sahip çıkın. Onlara değer verin.
 SAYIN VALİMİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM
Benim üçüncü kitabım “GÖĞE YÜKSELEN UMUTLAR”ın çıkmasında, kitaba dönüşmesinde Sayın Vali'miz Ömer Doğanay’ın çok büyük desteği olmuştur. Bu vesileyle Sayın Vali'mize en içten saygılarımı iletiyorum. Artvin İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünden destek bekliyorum. Çünkü Kültür Müdürlüğü sanatçılarımıza, şairlerimize, yazarlarımıza maddi manevi destek vermelidir.  Bu desteği kendilerinden bekliyoruz. Kültür Müdürlüğü İl Kütüphanesine zaten kitabımızı vereceğiz. 
 EĞER KİTABIMA DESTEK VERMEK İSTERSENİZ
0536 217 04 93 NOLU TELEFONUMU ARAYIN
Bunun dışında dostlarımızın, Artvin halkının desteğini bekliyorum. Kitabımın fiyatı sadece 10 TL’dir. 10 TL’lik desteğinizle bir şairin şiir dünyasını yeşertirsiniz. Daha çok eser vermesini sağlarsınız.  Benimle iletişime geçmek isteyen olursa 0536 217 04 93 nolu telefonumu arayabilirler. Gerçekten bir kitap çıkarabilmek çok zor..
Çıkardığınız kitabın, şiirlerin okuyucuya ulaşamamasını gördüğünüzde üzülürsünüz. Çünkü bu şiiri okuyan insan, belki bilmediği, yada yıllardır unuttuğu bir anısını hatırlayacak. Bu sayede dostlarını arayacak.
YEREL BASINIMIZA ÇOK ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM.
RAMAZAN BAYRAMINIZI ŞİMDİDEN KUTLUYORUM.
Son olarak, yerel basınımıza çok teşekkür ediyoruz. Sizler bize değer veriyorsunuz. Haberlerimizi yapıyor, insanlarla bağlantı kurmamızı sağlıyorsunuz. İyi ki varsınız. Çok teşekkür ediyorum.  Bu arada önümüzde Ramazan Bayramı var. Ben şimdiden tüm İslam Aleminin Ramazan Bayramı’nı kutluyor, herkese sağlık, esenlik ve mutluluk diliyorum. “dedi.
 

Bu haber 512 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :