MAKİNA MÜHENDİSLERİ İFTARDA ´BİRLİK BERABERLİK´ DEDİ

06.06.2018
MAKİNA MÜHENDİSLERİ İFTARDA ´BİRLİK BERABERLİK´ DEDİ Artvin Makine Mühendisleri Odası´nın düzenlemiş olduğu geleneksel birlik beraberlik ve dayanışma iftar yemeğinde makine mühendisleri bir araya geldi. Davetlilere hitap eden Artvin Makine Mühendisleri Odası Başkanı Şener Kaya, Ramazan ayının önemi ve mahiyeti hakkında konuşmasını yaparken sözlerine şöyle devam etti.

 


               ‘’Artvin Makina Mühendisleri Odası  olarak ,  Ramazan ayı vesilesiyle buluşmak, görüşmek, hasret, gidermek ve Ramazan ayının ulviliğini birlikte kutlamak amacıyla,  ilkini geçen Ramazan´da  düzenlemiş olup  ve  geleneksel hale gelen  3. İftar Programımıza Hepiniz Hoş geldiniz’’   dedi.
Birlik Beraberlik Ölümden Başka Her Şeyi Yener
   Şener Kaya, konuşmasında en çok birlik beraberliğe değinerek;
‘’İftar sofralarının etrafında inşa edilen manevi köprülerle; kalplerimize huzur, yüreklerimize sıcaklık ve bakışlarımıza umut hâkim olur.
Bizi millet yapan ve birlikte yaşamamızı güçlendiren duygu, bilgi, tarihi birikim,  kültür ve inançlar,  aramızda kopmaz, manevi bağlar  oluşturmuştur.
Ülkemizin bu sıkıntılı zamanlarda,  Türk milletinin birlik ve beraberliğe daha çok ihtiyaç duymaktadır.  Çünkü, birlik beraberlik ölümden başka her şeyi yener’’  dedi.
Artvin Makine Mühendisleri Odası´nın çalışmaları hakkında bilgi verirken, ‘’Odamız tamamen tarafsız olarak, kuruluş amacı doğrultusunda, toplum ve kamu yararı çerçevesinde, teknik konularda hizmetlerini yapmaktadır.
Artvin Makine Mühendisleri Odası olarak, bütün kamu kurum ve kuruluşlarla uyum içerisinde çalışmalarını sürdürmektedir.
Bizim anlayışımız,  meslekteki   bilgi ve deneyimlerimizle,  ülkemizin kalkınmasına,  milli üretimin yaygınlaştırılmasına,  vesile olmaktır’’
Davetliler programdan çok memnun kaldıklarını belirterek bu kadar kalabalık bir etkinliğin olmasının Artvin için onurlandırıcı olduklarını söylediler.
Artvin sofrasında düzenlenen İftar yemeğine, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin Esnaf Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Demirhan Elçin, Trabzon Makine Mühendisleri Odası Başkanı Şaban Bülbül, mühendisler ve çok sayıda misafirin katılımıyla program gerçekleşti.
İftar programında konuşma yapan Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe Makine Mühendisleri Odası´na destek verdiklerini ve Ramazan ayı vesileyle bir araya gelinmesinden dolayı  memnuniyet duyduklarını belirtti. 

Bu haber 750 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :