BARAJ GÖLÜNDE KAYBOLAN MUHAMMET AY BULUNAMADI

12.03.2018
BARAJ GÖLÜNDE KAYBOLAN MUHAMMET AY BULUNAMADI Borçka Muratlı Baraj Gölü’nde 10 Mart 2018 Cumartesi günü teknenin alabora olması sonucu kaybolan Muhammet Ay (50) dalgıç ekipleri tarafından yapılan aramada henüz bulunamadı. Kayıp kişi için Borçka Barajı kapakları kapatılırken, Muratlı Barajı’nın kapakları ise açıldı. Ay’ın bulunması için suyun çekilmesi bekleniyor.

 İlçenin Muratlı Köyü’nde baraj gölüne açıldıkları teknenin alabora olması sonucu teknede bulunan Ekrem Aydın (39) kıyıya çıkmayı başarırken, Muhammet Ay ise suda kayboldu. Olaydan sonra AFAD ile Deniz Polisi dalgıçları botla girdikleri baraj gölünde arama çalışması başlattı. Cumartesi akşam ara verilen arama çalışmaları pazar sabah yeniden başladı. Çoruh nehri üzerindeki Borçka Barajı kapakları kapatıldı. Hopa´dan gelen dalgıç polis ekipleri gölde arama gerçekleştirdi. Arama çalışmasında Muhammet Ay´a henüz ulaşılamadı.

Öte yandan bölgeye çağrılan Jandarma Genel Komutanlığı´na bağlı Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ekibi ile Rize Emniyet Müdürlüğü Deniz Polisinden oluşan 15 kişilik su altı ekibi yarın gölde arama çalışması başlatacak. Diğer yandan Muhammet Ay’ın ailesi akrabaları ise kıyıda bekliyor. Borçka’da son derece sevilen, saygın bir insan olarak tanınan Muhammet Ay’ın bulunması için arama çalışmalarının aralıksız süreceği belirtiliyor.

Bu haber 1158 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :