YORUMCULARIN YÜZDE 99’U HATALI BULDU!

13.02.2018
YORUMCULARIN YÜZDE 99’U HATALI BULDU! Artvin’de Merkez Camii’nin ön tarafında, eski Merkez Taksi Durağı’nın olduğu yerde Vakıfbank Artvin Şubesi önünde yapılan tek yönlü araç kapanının gerek yüksekliği, gerekse fiziki durumu tartışma konusu oldu.

 Sosyal medyada gazeteci Sami Özçelik’in “Bu kapan hakkında yorumlarınızı bekliyorum.” Tartışma platformuna birçok yorum geldi. Kimi doğru olduğunu, kimi olduğu gibi kalmasını ancak %99’nun bu kapanın hatalı kurulduğunu, alçaltılıp dişlilerinin daha gevşek olması gerektiği yönünde yorumda bulundu. Borçka Terminal girişinde Emniyet Amirliği önünde yapılan kapanın örnek alınması gerektiğini söyleyenler de var. Burada araç kapanı tamamen yer seviyesinde ve dişlileri ise oldukça gevşek araç geçer geçmez anında geriye doğru yay gibi atlamıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Özçelik, “Özellikle araç sürücüleri tarafından bu kapan şikayeti sürekli dile getiriliyor. Bizim görevimiz bunları yetkililere iletmektir. Birçok aracın lastiğini patlatmış. Gerçekten de hem çok yüksek hem de çok sert yay gibi. Elbette ki vatandaşın bu haklı isteğini ve şikayetini bir şekilde gündeme taşımak gerekiyordu. Ben de 8 Şubat’ta sosyal medya üzerinden mini bir anket yaptım. Gelen yorumları ilgillere olduğu gibi aktarıyorum. Bundan sonrası onların sorumluluk alanlarındadır.
Biz yerel medya olarak görevimizi yaptık. Hepsini buraya yazabilme şansımız yok. İşte o yorumlardan bazıları.
BU KAPAN HAKKINDA DÜŞÜNCENİZ NEDİR? BU ŞEKİLDE KALMALI MI YOKSA. BİRAZ DAHA ZEMİNE İNDİRİLİP ALÇALTILMALI MI? BUNUN YANINDA KAPAN DİŞLİLERİ SERT, DİK VE KESKİN OLMASI ARAÇLARIN LASTİĞİNE ZARAR VERİYOR MU?  BUYURUN YORUM SİZİN.
TC Sami Özçelik; araç sahipleri, fikri olanlar buraya yazarsa belediye buna göre düzeltme yapabilir ya da yorumunuza göre bu haliyle de kalabilir de Onun için ne düşünüyorsanız yorumunuzu yazın diyorum değerli dostlar.
KORCAN GEGİN: biraz daha alçaltılılarak zemine oturtulmalı.
CEMİLE SEZGİN · Onu düşünen mi var abi
ŞERİF SIRKET: Dişlerınalt üst olmadı gerekir. Boyutlarda kısaltılsa daha doğru olur kanımca
MEHMET EMİN TANSİ:  Sami kardeşim;kural tanımaz.Başkalarının haklarına saygı göstermeyen insanların yaşadığı yerlerde çok gayri medeni bir ataşmandır bu araç kapanı. Artvin’e yakışmıyor bu kapan . Oraya sadece girilmez levhası yeterlidir bence... Benim bildiğim Arvin’de herkes kurallara uyar ihtiyaç yoktur bu ataşmana.
YASİN DÜZCAN: Katılıyorum fakat ters yönden girip karşıdan gelen yanlış yapıyormuş gibi üste çıkan insanlarımızda var belki daha farklı bi yöndem de geliştirilebilir diye düşünüyorum.
HÜSEYİN DEMİRÖZ :Yerin içinde olacak şekilde düzeltilmeli sadece dişler dışarda kalmalıdır. Örneği Trabzon Forum AVM önünde mevcuttur
ERHAN SEVİMLİ: Araç lastiklerinden ziyade insan yaralanmalarında ciddi risk üzerine düşen ayağı takılan birisi mahkemeye giderse bunu yapanın durumu iyi olmaz. Bilen kişi olarak söylüyorum.
ZAFER ÖLMEZ : Daha alçak olmalı, arabamın tamponunu çizdi. Tekrar çizmesin diye üst yoldan dolaşıyorum.
ADEM GÜNGÖR.  Zafer hocam cip alma zamanı geldi ?
ZAFER ÖLMEZ:  Bu kapan yüzünden alacağız galiba.
İBRAHİM TAVSANOĞLU : Evet,tabiki alçaltılmalı alçak araçlar geçerken altı zarar görebilir dişleri çok keskin insanlarda zarar görebilir. Kısacası böyle bir kapan olmaz çok yüksek ve de Artvin’e yakışmaz derhal kaldırılması gerektiğini düşünüyorum, saygılar.
AVNİ TEMİZ: Yere göre değişir Sevgili Sami. Eğer arabaların yavaşlaması gereken bir yer ise böyle kalabilir. Değilse zeminle düz olmalı. Tırnaklar kolay yatıyorsa sorun olmaz. Tabi yükseklik arabaların altını almaması şartıyla...
YUSUF KEMAL YILDIRIM:  Tamamen kaldırılmalı daha uygun.biz gerizekalı değiliz tek yöne giriş yapacak kadar.sadece o değil kavşak düzenlemesi yanlış.
TUNCER YAVUZ: Eğitim düzeyi çok yüksek bir ilimize bu gibi tuzaklara gerek var mı Zeki ve akilli insanimiz var bizim kurallara uyan eğitimli kişilere, cahil muamelesi yapılmasını doğru bulmuyorum.
ORHAN BOZ:  Bilinçli toplumlarda bunlara gerek yoktur her kes yasağın ne olduğu bilincindedir. Bu tür tuzaklara ne gerek var ki girilmemesi gerekiyorsa girmeyeceksin ama nerde bizde o bilinç yasaklar delinmek içindir diye aptalca bir şey uydurmuşlar daha ne diyelim ki kaldırsınlar onu oradan lastik değil bilincimize zarar veriyor.
AHMET KOÇAK: İşçilik hatası var, kullanılan malzeme üç görev yapıyor, hız kesici, ızgara ve kapan olarak, biraz gömülmesi lazım.
SERKAN YAVUZBİLGE : Zemin yamuk dişler sert neredeyse sürtmeyen taksi yok.
YILMAZ SARAÇ: Bence yüksek yapılmış her geçerken arabanın altını alıyor acil bir çare düşünseler iyi.
FEVZİ EKİNCİ: Sami Bey biz Türk toplumu olarak hiçbir kurala uymak istediğimiz için boşuna yorum yapmaya gerek yok. Yani bize hiç kural işlemiyor bu sanırım kısa vade de değil uzun vade de eğitim ile halledilecek bir sorundur. Bu gün milat olarak başlasak en az 50 yıl sonra diğer ülkelerin seviyesine belki gelebiliriz. Sadece bu değil bütün konularda.
GÖKTÜRK KARAHAN: Her geçtiğimde aracımın altı vuruyor benimde o anki psikolojim ne getirirse
MEHMET NAMLI: Saygı değer büyüğüm Sami Özçelik abim bu kapan çok yüksek yerden yüksekliği takriben yüksek bunu azami olarak az daha düşürülmeli.
FATİH DURAN:  Kaldırılsın ne gerek var araçlara zararı var.
ENGİN KARA: Evet çok yüksek olmuş, geçerken aracım çok sarsılıyor.
TC YÜKSEL ÖZBAYRAK: Hiç olmasa ne olur araç giremez ters yön levhası yeterli olur bence...
CELAL ÇELİK: Bu kapan Valiliğin yanındaki ise bugün geçtim çok sert kasis gibi vuruyor daha ileri yatık.
YAŞAR ÇİL: Hem yüksek hem de çok sert insan ayağına bile zarar verebilir. Aslında eğitim şart. Temel sorun bu bence. Buna hiç gerek kalmadan sadece araç giremez tabela yeterli olmalı.
EMİNE TEKİN BAYRAKTUTAN: Vakıflar Bankası’nın az ilerisinde olan kapansa eğer evet çok sert . Tespitiniz için teşekkürler.
ERDAL OSMANOĞLU: Sami kardeşim kapanı dağdaki yaban hayvanlarına kurulur diye biliyordum şehir demi indi, üzücü.
KAMİL AKSU TÜRK: Bu kapanlar tamamen yasaklanmalıdır.
CENGİZ NİŞANCI: Sami bari yolu kapatsalardı
BEDRETTİN KALIN: Tek taraflı olabilir Ayrıca daha alçak ve dişlileri yuvarlanmış olabilir.
NEZAHAT YENİÇERİ : Böyle iyi..
ERDİNC GUR: Araçların altını vuruyor çok yüksektir
NURHAN DURMUŞ: Araç geçince zaten içeri giriyor hiçbir şeye gerek yok
NEDİM DUMAN: Artvin gibi medeni insanların yaşadığı şehirde hız kesici ya da kapan olmaz.

Bu haber 1006 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :