ARTVİN BİR DEĞERİNİ DAHA KAYBETTİ

13.02.2018
ARTVİN BİR DEĞERİNİ DAHA KAYBETTİ Artvin- Ardanuç bir yiğidini, bir değerini daha, Ulvi Norman’ı kaybetti.

 Ankara’da ikamet eden emekli öğretmen Ulvi Norman, 3 yıldır mücadele verdiği amansız hastalığına yenilerek hayata veda etti. Tanıyan herkesin derin saygı duyduğu Norman’ın ölümü dostları arasında büyük üzüntüye neden oldu. 73 yaşında hayata veda eden Norman, 13 Şubat 2018 Salı günü öğlen namazını müteakip Ankara Gölbaşı Merkez Cami´nden kaldırılarak Gölbaşı Mezarlığında sonsuzluğa uğurlandı.

Ulvi Norman’ın kadim dostlarından hemşehrisi , Artvin’in yetiştirdiği önemli spor adamlarımızdan biri olan Dursun Ali Pehlivan, dostunun vefatından duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Pehlivan,” 70 yıllık dostumu, sırdaşımı, kardeşimi kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyim. O çok özel bir insandı. Şairdi, çok güzel sesi vardı ve türküler söylerdi. İyi bir nüktedandı. Hazır cevap ve neşe dolu bir insandı.
CAN: 70 yılda dostluğunu, adamlığını, eğitimdeki üstün başarılarını, taklit yeteneğindeki süperi, üstün yetenekli şarkı türkü söyleme yeteneğini, ihtiyaçlı herkese koşarak çare bulduğunu vb. yardımcılık dışında da büyük eğitimci olmanız herkesçe takdire şayan olmadın mı?
Büyük adam can dostum, arkanda bıraktığın saygı ve sevgi dolu izlerinle adın asla unutulmayacak seni herkes çooooook seviyordu can dost. Can dost. Ben bitkinim, ne diyeyim. ...!!!!!!!!!! Ailesinin, yakınlarının, sevenlerinin ve dostlarının başı sağolsun! Mekânın Yıldızlar olsun güzel insan Hoşçakal! “ ifadelerine yer verdi. Aynı zamanda kaligrafi sanatkarı olan spor adamı Dursun Ali Pehlivan, 70 yıllık dostu, arkadaşı Norman’ın adını kaligrafi ile yazarak sosyal medyadan paylaştı.
2 çocuk babası olan Emekli Öğretmen Ulvi Norman’a  Allah’tan Rahmet, Norman ailesine sabırlar diliyoruz…

Bu haber 847 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Sami ÖZÇELİK