KAR VOLEYBOLU TÜRKİYE ŞAMPİYONASI ARTVİN´DE BAŞLADI

10.02.2018
KAR VOLEYBOLU TÜRKİYE ŞAMPİYONASI ARTVİN´DE BAŞLADI Artvin Belediyesi ev sahipliğinde Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından 2018 yılının ilk Kar Voleybolu Türkiye Şampiyonası Türkiye Kar Voleybolu Şampiyonası 1250 rakımlı Kafkasör Yaylası’nda başladı.

 Kafkasör Yaylası’nda düzenlenen Türkiye Kar Voleybolu Şampiyonası müsabakalarını Artvin Belediye Başkan Mehmet Kocatepe, eşi Hacer Kocatepe, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Tilki, Garnizon Komutanı P.Alb. Abdurrahman Çerçi, bazı kurum amirleri, STK başkanları ve çok sayıda vatandaş takip etti.

Çam ağaçları arasında yeşille beyazın bir arada olduğu doğa cenneti Kafkasör yaylasında yapılan Türkiye Kar Voleybolu Şampiyonasına yurdun dört bir yanından sporcular katıldı. 9 erkek ve 6 kadın takımlarından oluşan şampiyonada toplamda 30 sporcu mücadele verdi. 2 gün sürecek müsabakaların ilk gününde 2 kortta oynanan 19 maçla gün tamamlandı.
Çift eleme usulü gerçekleşen şampiyonanın ilk ayağında yarı finale kadar müsabakalar gerçekleştirildi. 3´üncülük, yarı final ve final maçları müsabakaların ikinci gününde yine Kafkasör Yaylası’nda gerçekleşecek.
Turnuva hakkında bilgi veren TVF Başkan vekili Alper Sedat Aslandaş, gerçekleştirilen organizasyonun sonucunda birinci olan takımların Avusturya´da yapılacak olan Kar Voleybolu Avrupa Şampiyonaları´na katılacağını dile getirdi.
Başkan Vekil Aslandaş;" Türkiye Voleybol Federasyonu olarak ilk defa Türkiye Kar Voleybolu Şampiyonası’nı Artvin´de Artvin Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleştiriyoruz. Bu şampiyonanın önemi bu şampiyonada birinci olan bay ve bayan takımlarımız ilk kez gerçekleştirilecek olan Avrupa Kar Voleybolu Şampiyonası’na Avusturya´ya Türkiye´yi temsilen katılacaklar. Dolayısıyla da belediyemizin üstlenmiş olduğu bu organizasyon ülkemizin de sporda temsilen önemli bir sonucu olacak" dedi.
Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ise organizasyona ev sahipliği yapmaktan duydukları mutluluğu dile getirerek " Federasyonun ifadesine göre organizasyon noktasında bugüne kadar yapılmış en mükemmel organizasyonu yapıyoruz Artvin´de. Gerçekten muhteşem bir doğa. Beyaz ve yeşilin buluştuğu etrafımızın çam ağaçlarıyla çevrili olduğu bir alandayız. Sporcularımız üşümüyor seyircilerimiz var. Böylesine büyük bir organizasyonun ilkini Artvin´de gerçekleştirmekten mutluyuz. İnşallah önümüzdeki yıllarda da bu organizasyon ev sahipliği etmeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.
Plaj Voleybolu Türk Milli Takımı Oyuncusu Murat Giginoğlu, Bu yıl ilki düzenlene Kar Voleybolu Türkiye Şampiyonası için Artvin´de olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek organizasyonu hazırlayan Voleybol Federasyonuna ve Artvin Belediyesine teşekkür etti. Hedeflerinin şampiyonluk olduğunu da dile getiren Giginoğlu, zorlu rakiplere karşı mücadele ettiklerini söyledi.
Artvin Belediye Spor adına ilk defa Kar Voleybolu Şampiyonası’na katılan Artvinli sporcu Merve Uzun ve Aslı Korkmaz keyifli ve heyecanlı bir spor olduğunu dile getirerek tecrübeli rakiplerine karşı iyi mücadele ettiklerini vurguladı.
Geçtiğimiz yılın Avrupa şampiyonları olan Plaj Voleybolu milli takım oyuncuları Aleyna Vence ve Buğra Eryıldız ise Artvin´de düzenlenen yarışmalara taraftar ilgisinin iyi olduğunu dile getirdi.
Aleyna Vence yaptığı açıklamada "Daha önce Erciyes´te gerçekleşen Avrupa Şampiyonası’na katılmıştım, şimdi buradayız. İnsanların ilgi göstererek gelip izlemesi çok güzel bir şey. Böyle bir ortamda oynamak da çok mutlu edici bir duygu" ifadelerine yer verirken Buğra Eryıldız ise "Artvin´deki şampiyonada birinci olan takımlar Avrupa Şampiyonası’na gidecek. Biz Aleyna ile önümüzdeki hafta müsabakaların birinci bacağı için İtalya´da olacağız. İnşallah orada birinci olup ülkemizi Avusturya´da düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası’nda temsil ederiz" dedi.
Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcısı Güntülü Yalçın gezgin olarak Türkiye´yi otostopla gezdiğini instagram da kullanıcı adı ´Yabanda Bir Deli´ adını kullanarak Türkiye´de önde gelen gezginlerden biri olduğunu söyledi. Güntülü;" 81 ili otostopla gezdim birçok organizasyon aktivite gördüm.Bugün burada yapılan kar voleyboluna katıldım. Gerçekten bu görüntüyü çok az yerde görebilirsiniz Türkiye´de kar yağdığı zaman ya her taraf bembeyaz ya da kahverengi. Hem yeşil hem beyazı aynı yerde görüp üzerinde voleybol oynayabilmek gerçekten coğrafyanın ne kadar güzel olduğunu gösteriyor. Buna tanık olmakta çok güzel bir şey." dedi. 

Bu haber 557 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :