CHP KADIN KOLLARI AFGAD’I ZİYARET ETTİ!

11.01.2018
CHP KADIN KOLLARI AFGAD’I ZİYARET ETTİ! 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle Artvin Faal Gazeteciler Derneği’ne ziyaretler devam ediyor. CHP Kadın Kolları İl Başkanı Gülşen Kurul ve Yönetim Kurulu Üyeleri AFGAD’I ziyaret etti. Başkan Yardımcısı Sami Özçelik ve Yönetim Kurulu Üyesi Dernek Saymanı Hatice Nur Ersöz karşıladı. CHP Kadın Kolları İl Başkanı Gülşen Kurul, gazeteciliğin çok önemli bir meslek olduğunu, bu nedenle basına çok değer verdiklerini belirterek;

 “Demokrasinin ana unsurlarından birisi de basındır. Basın halkın sesi, kulağı, nefesidir.  Kamuoyu basın sayesinde bilgileniyor. Ne yazık ki bugün birçok gazeteci tutuklu yargılanıyor.  Eğer terörle ilişkisi yoksa eğer basın kanunu dışına çıkmışsa, suçu sabit görülmüşse elbette ki hukuk çerçevesinde gereken yapılır. Ancak düşüncesi nedeniyle, yaptığı haber nedeniyle tutuklu yargılanmaları ülkemizi özgürlükler konusunda engelli durumuna düşürüyor.

ÖZGÜR BASIN GÜVENCEMİZDİR
 Biz CHP Kadın Kolları olarak her zaman gazetecilerimizin özgürce çalışmasını, kamuoyunu bilgilendirmesini ve demokrasi içinde tanımına uygun şekilde görev yapmasını arzu ediyoruz. Özgür basın güvencemizdir. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nüzü kutluyor çalışmalarınızda başarılar diliyoruz.” ifadelerini kullandı.
DERNEĞİMİZ 19 MAYIS 2012 YILINDA KURULDU
AFGAD Başkan Yardımcısı Sami Özçelik de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “ Artvin Faal Gazeteciler Derneği 19 Mayıs 2012 yılında kuruldu. Kuruluş tarihimizin elbette ki büyük bir anlamı vardır.  Biz, Türkiye Cumhuriyeti’nin laik,  sosyal, hukuk ve demokratik sistemini savunan bir derneğiz. Dolayısıyla demokrasinin olmazsa olmazlarından olan basın sektöründe çalışmalarımıza devam ediyoruz.  Az önce siz basın ile ilgili düşüncelerinizi açıkladınız. Basın halkın kulağı, sesidir dediniz. Çok teşekkür ediyoruz. Bir ülkede basın susarsa yolsuzluklar, artar. Yoksulluk artar, toplumun huzuru kaçar.
KAMUOYU BASIN SAYESİNDE BİLGİLENİYOR.
Çünkü kamuoyu ne olup bittiğini, ne yapılıp yapılmadığını ancak basın yoluyla öğrenebiliyor. Bu anlamda biz çok zor bir dönemde çok zor bir görev yapıyoruz. Dünyanın her yerinde basına karşı sansür uygulanıyor. Gazeteciler yaptıkları haberlerden dolayı tutuklanıyor. Biz öteden beri eğer terörle,  darbeyle ilişkilendirilmemişse sırf yaptığı haberlerden, düşüncesinden dolayı tutuklu yargılanmasın, bu durumda olan gazetecilerin tutuksuz yargılanmasını savunuyoruz.

Artvin’de yerel basın olarak, yaptığımız haberlerle sadece yerel halkı değil, aynı zamanda ülke genelini de bilgilendirmiş oluyoruz. Çünkü internet çağındayız. Yapılan yerel haberlerde anında ajanslar tarafından ilgili yerlere ulaştırılmaktadır. AFGAD olarak 6 yıl önce kurulmamız rağmen birçok etkinlikte bulunmuş, Artvin’e kalıcı hizmetlerde bulunuyoruz ve bundan sonrada çalışmaya devam edeceğiz. Artvin’de ilk kez lise düzeyinde Ayhan Şahenk Teknik Mesleki Lisesi’nde gazetecilik bölümü açıldı.  Burada Valimiz Sayın Ömer Doğanay’a verdiği desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Geldiğiniz için, basınla ilgili düşüncelerinizden dolayı teşekkür ediyor, biz de size başarılar diliyoruz.”dedi.

Bu haber 384 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Sami ÖZÇELİK