ANKARA’DA 2’NCİ KOOP 2017 FUARI BAKAN TÜFENKÇİ’NİN KATILIMIYLA AÇILDI

07.12.2017
ANKARA’DA 2’NCİ KOOP 2017 FUARI BAKAN TÜFENKÇİ’NİN KATILIMIYLA AÇILDI Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Kooperatifler Genel Müdürüğü ev sahipliğinde Milli Koopreatifler Birliği’nin işbirliği ile 2’ncisi düzenlenen KOOP’2017 2. Kooperatifler Fuarı Ankara’da başladı. Ankara Söğütözü’nde bulunan ATO Congresium’da 7-10 Aralık 2017 tarihlerinde yapılacak fuarın açılışı Gümrük ve Ticaret Bakanı Nihat Tüfenkçi’nin katılımı ile gerçekleştirildi.

  Türkiye’nin girişimci  kadınların kurduğu kooperatiflerinin katıldığı fuara Artvin’de faaliyet gösteren Kooperatif,  dernekler,  halk eğitim merkezleri katıldı. Artvin’den Kadın Girişimciler Kooperatifi,  Ardanuç Girkat Derneği, Şavşat, Ardanuç, Yusufeli  Hopa ve Arhavi Murgul dernekleri ve halk eğitim merkezleri katıldı. Artvin’den 2. KOOP 2017 fuarına 20 girişimci kadın ve üretici katıldı.Bakan Tüfenkçi’nin açılışını yaptığı fuarda Artvin standı yoğun ilgi gördü. Ankara’da faaliyette bulunan Artvinli Vakıf ve Dernek yöneticileri de fuara katılarak Artvinli kadın girişimcilere destek verdiler. Fuar açılışında Artvin standında akordion ve tulum sesleri yankılandı. 

 ARTVİNLİ GİRİŞİMCİ KADINLAR BİRLİKTE KATILDIK
Fuara katılmak için yoğun bir hazırlık  çalışması yapan Artvin  Kadın Girişimciler Kooperatifi Başkanı Hatice Nur Ersöz, yaptığı açıklamada, “Türkiye genelinde 2. kez düzenlenen  KOOP 2017 fuarına katıldık.   Artvin Kadın Girişimciler Koopratifi, Hopa, Borçka, Murgul, Ardanuç, Şavşat, Arhavi  ve Yusufeli’nden kadın girişimci arkadaşlar bu fuara katıldık.  Buraya  gelirken, Sayın Valimiz Ömer Doğanay, Belediye Başkanlarımız   Ticaret İl Müdürlüğü’nün destekleri oldu. Ben arkadaşlarımızın adına teşekkür ediyorum.
ANKARA’DA YAŞAYAN TÜM ARTVİNLİ HEMŞEHRİLERİMİZİ FUARA BEKLİYORUZ
Fuar 10 Aralık 2017 Pazar günü saat 17.00’de sona erecek. Biz bu süre içinde Ankara’da yaşayan tüm Artvinli hemşehrilerimizi fuar alanında 2. kattaki standımıza  bekliyoruz. Çok şey getiremedik. Biz buna tadımlık, tanıtımlık diyelim.  Fuara el emeğimiz, göz nurmuzu yöresel ürünlerimizi getirdik.  Silor,  erişte,  bal, marmelatlar, kete, pekmez, Yusufeli pirinci, mantar gibi ürünlerimizi getirdik.
Artvinli kadınların, üreticilerin , böyle önemli organizasyonlara katılması çok önemlidir. Emeğin  ürünlerini tanıtma konusunda avantajlar sağlıyor. Koopratiflerin kuruluş amacı kalkınmadır, üretmedir, alınteridir. Ülkemizin kalkınması için üretmemiz gerek, ürettiğimiz sağlıklı organik ürünlerin  tüketiciye ulaştırılması gerek. Bu fuarlar bize, ilimize tanıtım  bakımından  bize büyük katkılar sunuyor.”dedi.

Bu haber 1023 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :