ARTVİNSPOR’DAN ŞEHİT AİLESİNE ANLAMLI ZİYARET

30.11.2017
ARTVİNSPOR’DAN ŞEHİT AİLESİNE ANLAMLI ZİYARET Artvinspor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Yıldırım ile yönetim kurulu üyeleri, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Ankara Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığına yapılan saldırıda şehit düşen Emniyet Müdürü Dursun Acar´ın ailesini ziyaret etti.

 Başkan Yıldırım ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri Özlem Sarayoğlu, Nurettin Albayrak, Cihat Uzun, Göksen Sönmez, Asım Yılmaz, Hakan Ermiş, Murat Küçükay, Kulüp Müdürü Yaşar Akay ile Artvinspor’un eski futbolcusu ve antrenörü Mehmet Özyadın, şehit Dursun Acar´ın Küplüce köyünde yaşayan babası Nebi ve annesi Fatma Acar’ı ziyaret ederek, bir süre görüştü.

İlk olarak şehidin kabrini ziyaret eden yönetim kurulu üyeleri, burada dua okudu. Başkan Yıldırım, şehidin kabrinde bulunan anı defterine ‘vatan size minnettardır, ülke olarak sizlerle gurur duyuyoruz’ diye yazdı.
Ardından şehidin ailesini evinde ziyaret eden yönetim kurulu üyeleri, aileye bir kez daha başsağlığı diledi.
Şehitliğin en yüce makam olduğunu belirten Başkan Yıldırım,  "Artvinspor Yönetim Kurulu olarak bugün, şehidimize, şehitlerimize bir Fatiha okumak, hem de ailesine baş sağlığı taziyesi ziyaretinde bulunmak istedik. Bu vatan uğruna, devlet uğruna, millet uğruna ve bayrak uğruna şehit olanlara minnettarız. Şehitlerimizle ve gazilerimizle gurur duyuyoruz. Şehidimizin ailesinin acılarını paylaşıyoruz. Bize düşen şehidin ailesinin, yakınlarının yanında olmak. Şehitlerimizi unutmayacağız, unutturmayacağız. Devletimiz ve milletimiz tüm şehitlerimize her zaman minnettardır. Sizlere sabırlar diliyorum.Buradan tüm şehitlerimize bir kez daha Allah´tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyorum. Gazilerimize de sağlık ve mutluluklar diliyorum. Aziz milletimiz sizlerin değerli hizmetlerinizi daima minnetle anacaktır " diye konuştu.
Yaklaşık 1 saat şehit evinde kalan Başkan Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleri, Artvinspor kulübü olarak her zaman yanlarında olduklarını belirterek, aileye moral verdi.
Yıldırım, ziyaretin sonunda şehidin babası Nebi Acar ile annesi Fatma Acar’a, Artvinspor takımının formasını, beresini ve atkısını hediye etti.
-Şehidin ailesi maça davet edildi
Öte yandan Başkan Yıldırım,  hafta sonu Artvin’de oynayacakları Artvinspor-Borçkaspor futbol maçına şehidin ailesini davet etti.
Maç günü şehidin ailesini köyünden özel bir araçla alıp maça getireceklerini belirten Yıldırım, maçın ardından tekrar köylerine geri götüreceklerini söyledi.
Şehidin babası Nebi Acar ise, ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek, oğullarını vatan, devlet, şanlı bayrak ve din için şehit verdiklerini kaydederek, oğullarıyla gurur duyduklarını vurguladı.
Artvinspor’un anlamlı ziyaretinden son derece memnun olduklarını belirten şehidin babası Nebi Acar, Artvinspor Futbol Takımı’na başarılar diledi.
 
 

Bu haber 789 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :