ATATÜRK ANITI YILLAR SONRA İLK KEZ BOYANDI

07.11.2017
ATATÜRK ANITI YILLAR SONRA İLK KEZ BOYANDI Artvin Valiliği önünde önceki adı Cumhuriyet Meydanı olan, daha sonra valilik önü diye anılan, şimdiki adı Milli İrade Meydanında bulunan Atatürk Anıtı, Vali Ömer Doğanay’ın talimatıyla yaklaşan 10 Kasım Atatürk’ü anma etkinliği için boyandı, düzenlemesi yapıldı.

 Ayrıca 10 Kasım 2017 Saat 09:05’te 2 dakika boyunca çalacak olan siren denemesi yapıldı.   Ölümünün 79. yılında Atatürk’ü Anma etkinlikleri için hazırlıklar önceden yapılmaya başlandı.

Atatürk Anıtı’nın solan boyasının yapılması için Vali Ömer Doğanay talimat verdi. Yıllardır, boyanmayan Atatürk Anıtı’nın boyanmasının ardından güzel bir görünüme kavuştuğunu belirten vatandaşlar Vali Doğanay’a teşekkür etti. Artvin’de Atatürk’ün anlamının daha derin ve özel olduğunu belirten vatandaşlar, “Atamızı ölümünün  79. yılında saygı, minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz. Onun gösterdiği yolda, muasır medeniyetlere yürümeye devam edeceğiz. Atatürk Anıtı’nı çok güzel bir görünüme kavuştu. Valimize teşekkür ediyoruz.” ifadelerine yer verdi. Anıt heykelleri boyama, temizleme konusunda uzman kişilerce yapılan çalışma Artvin halkı tarafından memnuniyetle karşılandı.

Bu haber 619 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :