CHP MERKEZ İLÇEDE İLÇE BAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNDE OY KULLANACAK DELEGE BELİRLEME SEÇİMİ YAPILDI

09.10.2017
CHP MERKEZ İLÇEDE İLÇE BAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNDE OY KULLANACAK DELEGE BELİRLEME SEÇİMİ YAPILDI CHP Merkez İlçe’de İl Başkanlığının belirleyeceği tarihte yapılacak olan Merkez İlçe Başkanlığı seçimlerinde yeni ilçe başkanını ve il başkanlığı seçiminde oy kullanacak olan Kongre ve Önseçim Mahalle delegeleri seçimi yapıldı.

 15 Ekim’e kadar belirlenecek olan köy delegelerinden sonra seçilen bütün mahalle ve köy delegeleri yapılacakolan Merkez İlçe Başkanlığı kongresinde merkez ilçe başkanını seçecek.

CHP Merkez İlçe Artvin Merkez’de delege ve ön seçim delegesi seçimini yaptı. 7 Ekim 2017 Cumartesi günü merkez ilçeye bağlı 7 mahallede kurulan sandıklarda 2 liste yarıştı. Beyaz liste, kırmızı liste ile demokrasi çerçevesi içinde yarıştı. .
Artvin’de v CHP’de 1991 yılında dönemin Merkez İlçe Başkanı merhum Mehmet Karahan’ın ardından ilk kez bu yöntem ile delege ve önseçim delegesi belirenmiş oldu. 10 Eylül -15 Ekim Delege seçim takvimi olarak belirlendi.
Saat 13.00’te başlayan oy verme işlemi saat: 16.00’da sona erdi. 1015 üyenin 707’sinin oy kullandığı seçimde beyaz liste 308 oy alırken, kırmızı liste ise 399 oy aldı. Seçimlerin sonuçlanmasının ardından CHP Artvin İl Başkanı Yücel Kurt,” Demokrasi içinde güzel bir delege seçimi oldu. Ben Cumhuriyet Halk Partisi’ne gönül vermiş üyelerimizi gönülden tebrik ediyorum. Katılım %70’in üzerinde gerçekleşti. Bundan dolayı saygı değer üyelerimize en içten teşekkürlerimizi sunuyorum.” dedi.
CHP Merkez İlçe Başkanı İlyas Şahin  ve eski başkan Cüneyt Öztürk, bunun parti içi demokrasi gereği yapılmış bir  delege seçim olduğunu, bundan kimsenin farklı bir sonuç ve düşünceye kapılmamalarını belirterek oy kullanan üyelere teşekkür ettiklerini dile getirdi. 21 Ekim- 26 Kasım tarihleri arasında Artvin’de ilçe başkanlıkları seçimi tamamlanacak ve 31 Aralık 2017 tarihine kadar İl Başkanlığı seçimi yapılmış olacak. Böylelikle CHP’de il ve ilçe seçimleri tamamlanmış olacak. 

Bu haber 923 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :